Pesti Srácok

Felmentették a magyar női vízilabda-válogatott szövetségi kapitányát

null

A Magyar Vízilabda Szövetség (MVLSZ) elnöksége szerdán felmentette Bíró Attilát a női válogatott szövetségi kapitányi tisztségéből. Az MVLSZ honlapjának beszámolója szerint az elnökség tagjai egyhangú szavazással döntöttek a nemzeti csapatot 2016 óta irányító szakvezető felmentéséről, miután a válogatott csupán hatodik lett a fukuokai világbajnokságon.

A szövetségi kapitányok szerződésében szerepel egy kitétel, melynek értelmében a megállapodás következmények nélkül felbontható, ha az év fő világversenyén az általuk irányított csapat nem végez az első négy hely valamelyikén.

Bíró legjobb eredménye a 2016-os Európa-bajnoki arany- és tavaly a világbajnoki ezüstérem volt a női válogatottal, amely még nem rendelkezik kvótával a jövő nyári, párizsi olimpiára.

Forrás/fotó: MTI

PestiSracok facebook image