
Semmilyen kifogás nem merült fel a bíróság részéről a kormány döntésével kapcsolatban a Közép-Európai Sajtó és Médiaalapítvány ügyében – tudatta a Kormányzati Tájékoztatási Központ, miután a balliberális médiában ma megtévesztő információk láttak napvilágot ezzel kapcsolatban.
A Kormányzati Tájékoztatási Központ közleményben tudatta: a Közép-Európai Sajtó- és Médiaalapítvány ügyében hozott versenyhivatali határozatnál a bíróság részéről a kormány döntésével kapcsolatban semmilyen kifogás nem merült fel. A tájékoztatás szerint a bíróság azt állapította meg, hogy a GVH által kiállított hatósági bizonyítvány volt formailag hibás. A GVH a Fővárosi Törvényszék döntése nyomán orvosolta a formai hibát, és új határozatot hozott.
A bírósági döntésnek megfelelő új határozatot a GVH már kiadta, így az ügy jogilag rendezett
– húzta alá a Kormányzati Tájékoztatási Központ.
Félrevezette a TASZ a nyilvánosságot a KESMA ügyében
A TASZ úgy számolt be egy tavaly decemberi fővárosi törvényszéki döntésről, mintha az azt állapította volna meg, hogy a KESMA működését jogsértő módon engedélyezte a Gazdasági Versenyhivatal (GVH), ezért pedig a médiaalapítvány 2018 végén bejelentett, több kiadóvállalatban szerzett 100 százalékos részesedése is érvénytelen. Ezzel szemben a valóság az, hogy a Fővárosi Törvényszék nem a fúziót magát, hanem a GVH eljárását kifogásolta: mindössze arra kötelezte a versenyhatóságot, hogy a vonatkozó engedélyező határozatát más formában hozza meg.
A GVH eredetileg hatósági bizonyítvány kiállításával hagyta jóvá a tranzakciót. Erre azonban nem volt szükség, mivel a KESMA megalapítását a kormány egy 2018. december 5-i rendeletében a közérdekből nemzetstratégiai jelentőségűnek minősítette
– emlékeztet az Origo, hozzátéve, hogy ez egyúttal azt is jelentette, hogy a GVH-nak nem volt hatásköre az összefonódás érdemi vizsgálatára, azt csupán tudomásul vehette. Ezért a hatósági bizonyítvány kiadása feleslegesen történt meg. A GVH szerdán eleget tett a törvényszéki felszólításnak, és immáron egy végzést állított ki arról, hogy a KESMA létrehozása nem bejelentésköteles piaci esemény. Ezzel a lépéssel a Fővárosi Törvényszék elvárásának – amely egyébként a szóban forgó ítéletében megerősítette, hogy a versenyhivatalnak nem volt hatásköre a fúzió versenyjogi szempontú ellenőrzésére – maradéktalanul eleget tett a GVH, a KESMA tevékenységéhez pedig minden jogi feltétel adott.
Forrás: PS/Origo; Fotó: MTI
Bajusz
2020-01-29 at 21:58
így kezdődnek Gyuri bá csahosainak meséi: “A TASZ jelenti … “
Zolika Lassu
2020-01-29 at 16:32
A TASZ olyan mint régen volt két SSZ-szel.
M5
2020-01-30 at 13:19
Erről jut eszembe a régi vicc a szocialista időkből:
– Hogy kezdődött régen a mese?
– Egyszer volt, hol nem volt…
– Hogy kezdődik ma?
– A TASSZ jelenti…
– Hogyan végződött régen a mese?
– Aki nem hiszi, járjon utána!
– Na és hogyan végződik ma?
– Aki nem hiszi, annak mi majd utánajárunk!
🙂
Namond
2020-01-29 at 15:34
Milyen jól kezeli a média szabályozás és az illetékes hatóságok, újságírói civil és érdekvédelmi szervezetek a fake news rémhír terjesztőit.
Talán vannak direkte kanapék, megfelelő helyen a hasukat fogó röhincsélőknek?
Külön kanapé a jobboldaliaknak, hogy a ballib propagandisták, milyen hülyék? Egy normális cikket nem tudnak megírni, ha-ha-ha.
Külön kanapé a baloldaliaknak, hogy helyesbítek, de a mag már el van vetve, viszik külföldre is, HA-HA-HA
Nézzük_magát_a_dolgot
2020-01-29 at 15:29
A jereváni rádió helyesbítő közleménye: “Nem Mercedest, hanem Zaporozsecet, nem Moszkvában, hanem Jásznaja Poljánán, nem osztogattak, hanem fosztogattak”. LOL
[email protected]
2020-01-29 at 15:31
A szokásos.
Lapozzunk.
khm
2020-01-29 at 16:04
Sajnos így van.
Azonban szeretném látni a tasz elleni büntetőügy megindítását!
M5
2020-01-30 at 13:13
Na ez az, amit magam is hiányolok. Ebből az esetből nem hírt kell gyártani, hanem hivatalból (és azonnal!) eljárást indítani a fakenews terjesztője ellen.