A baloldal által hagyott romokon a Fidesz felépítette az utat a gazdasági növekedéshez – jelentette ki Varga Mihály pénzügyminiszter a Fidesz kongresszusán. A miniszter szerint a hét szűk év negyedik évében vagyunk, azonban Magyarország a gazdasági növekedés pályájára állt. Gál Kinga felszólalásában arról beszélt, hogy a liberális mainstream már ott tart, hogy Spanyolországban feljelentik azt a szülőt, aki nem támogatja gyermeke nemváltását, míg Angliában azért lépett fel a terrorelhárítás, mert egy lelkész szerint nem kell egyetérteni az LMBT-lobbival. Hozzátette: mindeközben a nyugati hatóságok hagyják, hogy az elhibázott migrációs politika miatt fenyegető valódi terrorveszély fennmaradjon. Nagy István szerint a 2004–2010 közötti időszak sáskajárás volt a magyar agráriumban, de mára sikerült talpra állítani a gazdákat.
Bár háború a szomszédban, megújuló támadás Brüsszelből, nyílt politikai presszió Brüsszelből, a magyar gazdaság visszaállt a növekedési pályára
– jelentette ki Varga Mihály.
A 7 szűk esztendő negyedik évében vagyunk
– tette hozzá, majd felsorolta az olyan válságtényezőket, mint a világjárvány, az orosz–ukrán háború, vagy az annak nyomában járó energiaválság. Varga szerint így van összevetési alapunk azzal, amit a baloldal csinált 2010-ben.
A baloldal romokat hagyott, de ha sok a rom, sok a tégla az építkezéshez
– fogalmazott, kifejtve, hogy a magyar gazdaság 2010-ben úgy állt, mint Hannibál az Alpok előtt: vagy utat kell találni, vagy meg kell építeni azt.
Az utat megépítettük
– jelentette ki Varga, aki szerint 2025-ben a magyar gazdaság teljesíthet a legjobban az EU-ban, de a bizottság adatai szerint már most is növekedő pályára állt a gazdaság. A miniszter hangsúlyozta a családtámogatás jelentőségét is, és elmondta: a KSH adatai szerint 160 ezerrel több gyermek született a kormány családpolitikájának köszönhetően.
Felépítettük a világ legerősebb családtámogatási rendszerét
– jelezte. Elmondta azt is, hogy a tao-rendszer bevezetése a nemzeti büszkeséget növelő sportsikerek egyik alapja, de a filmiparnak is kedvelt célpontja lett Budapest és Magyarország. Az adókedvezmények felvetik az államadósság kérdését is, amelynek kapcsán elmondta: a pandémia óta sikerült csökkenteni az adósságállományt, ami így az uniós átlag alatt van 10 százalékkal. Az állam hitelezésébe a lakosság is beszállt az állampapírokon keresztül, így az államháztartás kamatkiadásainak 20 százaléka a magyar háztartásoknál realizálódik.
Visszaépítettük a 13. havi nyugdíjat, amit a baloldal békeidőben vett el, visszaszereztük a közműszolgáltatókat
– húzta alá Varga, hozzátéve: a beruházási intenzitás világvezető Magyarországon, azok összetettsége – a kritikákkal ellentétben – a 9. helyen áll világviszonylatban.
A katasztrófaturisták az IMF-fel együtt távoztak Magyarországról
– jelentette ki Varga.
Gál Kinga: Egész Európa lelkének megmentése a cél
Az Európai Unióban látható folyamatok alapján úgy tűnik, hogy a hazánkból száműzött marxista gondolatok Brüsszelben találtak új táptalajt
– vélekedett Gál Kinga, aki szerint retorzió éri azt a politikust, aki kijelenti, hogy a család egy férfiből és nőből áll. Elmondta azt is, hogy Spanyolországban feljelentik azt a szülőt, aki nem támogatja gyermeke nemváltását, míg Angliában azért lépett fel a terrorelhárítás, mert egy lelkész szerint nem kell egyetérteni az LMBT-lobbival. Hozzátette: mindeközben a nyugati hatóságok hagyják, hogy az elhibázott migrációs politika miatt fenyegető valódi terrorveszély fennmaradjon.
Gál Kinga szerint Brüsszel a gyermekvédelmi törvény miatt nyomást gyakorol Magyarországra, ezért Brüsszelben változásra van szükség.
Egész Európa lelkének megmentése a cél
– idézte Kövér Lászlót. Hozzátette: a harcban számos szövetségesük van tengeren innen és túl, akik Magyarországot a béke szigetének és megbízható szövetségesnek tekintik.
Nagy István: A 2004–2010 közötti időszak sáskajárás volt a magyar agráriumban
Az önellátásunk biztosítása nemzetgazdasági, sőt, nemzetstratégiai kérdés is
– fogalmazott Nagy István. Az agrárminiszter szerint a baloldal többször elárulta a magyar vidéket, a föld eladásától a padlássöprésekig.
A 2004–2010 közötti időszak sáskajárás volt a magyar agráriumban
– mondta, hozzátéve: a balliberális elitnek könnyebb volt Brüsszelben hajbókolni, mint kiállni a gazdákért.
Nagy István szerint ugyanakkor 2010 után sikerült az agráriumot talpra állítani, amit az uniós második helyet érő termelési ráta növekedés is jelez. Az ukrán gabonáról szólva a miniszter kifejtette: az uniós várakozással szemben a “szolidaritási sávokon” keresztül a harmadik világba exportált mezőgazdasági termény nem ért el céljához, hanem a frontországokban ragadt.
Ennek megoldását hiába kértük az uniótól, így nemzeti hatáskörben jártunk el
– fogalmazott az ukrán gabona importja kapcsán.
Nem fogjuk engedni, hogy a kétes minőségű, génmódosított ukrán gabona a magyar családok asztalára kerüljön
– húzta alá.
Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd
Facebook
Twitter
YouTube
RSS