Elrendelte a Fővárosi Törvényszék a Dózsa György úti halálos baleset okozása miatt elsőfokon négy évre ítélt M. Richárd letartóztatását – tudta meg a PestiSrácok.hu. Az ügyészség korábban is következetesen amellett érvelt, hogy M. Richárdot le kell tartóztatni, de a bíróság idáig elnéző volt a vádlottal. M. Richárd egyébként többször is megszegte már a bűnügyi felügyeletet, ráadásul a kényszerintézkedés alatt újabb bűncselekményt is elkövetett, amikor szilveszter napján drogozáson kapták a rendőrök. A Fővárosi Főügyészség ezért kezdeményezte, hogy M. Richárd rácsok mögé kerüljön. A döntés nem jogerős, de azt azonnal végrehajtják, a férfinél meg is jelentek a rendőrök és “elkísérték” a börtönbe.
Hétfőn letartóztatta a Fővárosi Törvényszék M. Richárdot, akit nemrég elsőfokon négy év szabadságvesztésre ítéltek a Dózsa György úti, két ember halálával végződött baleset miatt. Emlékezetes: 2017 májusában egy Mercedes kabrió egy Citroënnel karambolozott a fővárosi XIII. kerületben, a Dózsa György úton. A Citroën a közeli trolimegállóba csapódott, elsodorva az ott várakozókat. A balesetben egy 23 éves férfi a helyszínen meghalt, hárman súlyosan, hárman pedig könnyebben sérültek. A súlyos sérültek közül egy 37 éves budapesti férfi a kórházba szállítást követően szintén életét vesztette. A kabrióban a kecskeméti maffiaper elítéltje, M. Richárd ült, akiről később kiderült, a baleset ideje alatt nem is vezethetett volna, mert bevonták a jogosítványát. A férfit hónapokkal az eset után őrizetbe vették, majd halálos közúti baleset okozásával meggyanúsították, továbbá kezdeményezték az előzetes letartóztatását, azonban a Fővárosi Törvényszék a házi őrizet mellett döntött.
Veretes bűnlajstrom
A kirendelt szakértő szerint M. Richárd 135-140-el száguldozott, igaz, a szakember a Citroën sofőrjének felelősségét is megállapította, aki feltételezhetően szabálytalanul kanyarodott. A kecskeméti maffiaperben nyolc évre ítélt férfit egyébként a baleset okozásán kívül még kábítószer birtoklásának vétsége miatt is elővették, ugyanis kiderült, napokkal a tragédia előtt kokaint fogyasztott, de a baleset idején éppen tiszta volt. A büntetőeljáráshoz egyesítették a közúti veszélyeztetés, valamint a garázdaság és a könnyű testi sértés vétségének gyanújával folyamatban lévő büntetőügyet is: a férfi az Astoriánál majdnem elsodort egy biciklist, aki amúgy a biciklisávban haladt. A biciklis jelezve nemtetszését, rácsapott a BMW jobb oldalára, ezután M. és társa megállt, kiszálltak és szidalmazták, majd megütötték és megrúgták a férfit, akinek M. Richárd azt üvöltötte: „Az életed nem ér annyit, mint a fényezés a kocsin!” Írtunk arról is, hogy M. Richárdot a bíróság pár éve garázdaság miatt jogerősen felfüggesztett fogházbüntetésre ítélte. A nehézfiú egy külföldi nővel keveredett összetűzésbe egy bevásárlóközpont parkolójában, majd megrúgta és megütötte a hölgy segítségére siető férfit is. Emellett a Központi Nyomozó Főügyészség (KNYF) a férfit már vesztegetéssel is vádolja, mivel a rendelkezésre álló adatok szerint kenőpénzt fizetett azért, hogy számára kedvezően alakuljon a Dózsa György úti nyomozás és visszakapja a jogosítványát.
M. Richárd a négy év fogházbüntetés nem jogerős kiszabása után sem került rács mögé (ez az ítélet fényében akkor még érthető volt), Az ítélet ellen az ügyészség M. Richárd ítéletének súlyosbításáért, a férfi enyhítésért fellebbezett. Ezek után az ügyészség indítványozta M. Richárd letartóztatását, többek között a bűnismétlés veszélye miatt. Ezzel szemben M. Richárd ügyvédje azt kérelmezte, hogy szüntessék meg a bűnügyi felügyeletét, a bíróság az utóbbi mellett döntött, annak ellenére, hogy korábban M. Richárd már megszegte ezt a kényszerintézkedést. A másodfokon eljáró Fővárosi Főügyészség tavaly november 27-én kérte M. Richárd letartóztatását, miután a bíróság ezt egyszer már elutasította, a bíróság pedig újra a bűnügyi felügyelet mellett döntött úgy, hogy M. engedély nélkül nem hagyhatja el Budapestet és Pest megye közigazgatási határát, és hetente kétszer jelentkeznie kell a rendőrségen.
Drogozás szilveszterkor
Később arról lehetett olvasni, hogy a férfi egy olyan újpesti konditeremben edzett, ami a koronavírus miatt hozott intézkedések értelmében nem lehetett volna nyitva. A jogellenesen nyitva tartó konditeremben december 2-án tartottak razziát és M. Richárddal és további hat fővel szemben a védelmi intézkedések megszegése miatt szabálysértési feljelentést tettek. Korábban portálunk is írt M. Richárd egy másik edzőtermes kalandjáról, 2019 elején egy XIII. kerületi konditeremben „rehabilitálódott”, súlyos szívbetegsége és szívműtétje ellenére. Akkor erről azt mondta, hogy csak “átmozgató edzést” végzett. M. Richárdról aztán az is kiderült, hogy a saját éttermében, szilveszterkor több társával együtt drogot fogyasztott, így a rendőrök előállították és kábítószer-birtoklás vétségével meggyanúsították. A Fővárosi Főügyészség erre hivatkozva ismét kérte M. letartóztatását:
Az újabb, szabadságvesztéssel büntetendő szándékos bűncselekmény megalapozott gyanúja arra enged következtetni, hogy a vádlott szándékosan és kitartóan semmibe veszi a jogszabályokat, ettől a büntetőeljárás ténye és az enyhébb kényszerintézkedés sem tartja vissza
– írta januári közleményében az ügyészség. Hétfőn a Fővárosi Törvényszék meghozott döntésével az ügyészséggel értett egyet és letartóztatta M. Richárdot. A döntés nem jogerős, ám a döntést foganatosítják – hangsúlyozta a Fővárosi Főügyészség. A férfinél meg is jelentek a rendőrök és elvitték a börtönbe.
Facebook
Twitter
YouTube
RSS