Pesti Srácok

Offshore botrányban a Raiffeisen vezérigazgatója

Offshore botrányban a Raiffeisen vezérigazgatója

Offshore cégeken keresztül végzett ingatlanügyleteket a Raiffeisen Bank International vezérigazgatója anélkül, hogy erről tájékoztatta volna munkaadóját - írja a Reuters az osztrák News magazinra hivatkozva. Herbert Stepic a hír alapján egy nemzetközi kampány célpontjává vált. (Herbert Stepic korábban a magyarországi gazdasági helyzetet "ködös"-nek nevezte.) Az International Consortium of Investigative Journalists nevű, 160 újságíróból álló nemzetközi hálózat Offshore Leaks néven folytat hadjáratot az offshore központokban bejegyezett cégek tulajdonosainak felderítésére. A News magazin a projekt osztrák partnere. Herbert Stepic, a Raiffeisen Bank International 66 éves vezérigazgatója a lap szerint a Brit Virgin-szigeteken (Yatsenko International Ltd. cégnév alatt) és Hongkongban (Takego Holdings Ltd. névvel) folytatott ingatlanügyleteket. A Raiffeisen közölte: vizsgálatot folytat annak kiderítésére, hogy Herbert Stepic magatartása megfelelt-e a jogszabályoknak és a bank belső irányelveinek. A Reuters megjegyzi: Stepicnek nagy szerepe volt a Raiffeisen közép- és kelet-európai terjeszkedésében, amely régióban ma a második legnagyobb hitelintézetnek számít. A News idézte Stepicet is, aki megerősítette a lap információit, ugyanakkor megjegyezte, hogy az említett cégek nem "offshore konstrukciók", hanem olyan "projektcégek", amelyeket Ausztriában adózott jövedelemből három szingapúri lakás megvásárlására használtak. Az ügyleteket szerinte azért nem hozták nyilvánosságra, hogy megőrizzék a svájci UBS Bank érintett ügyfelei adatainak titkosságát. Forrás: portfolio.hu Fotó: 168ó.hu

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!