Kövér László szankciója

A jobbikos képviselők beléphetnek a Házba, vendéget azonban nem hozhatnak a továbbiakban. A házelnök a múlt pénteki jobbikos tiltakozás miatt döntött így.
A Jobbik képviselői nemcsak saját viselkedésükkel, hanem a közreműködésükkel a Házba és az ülésterem páholyaiba beléptetett személyek magatartása által is előre megfontolt módon akadályozták a törvényhozás munkáját - írta hétfő este közleményben az Országgyűlés Sajtóirodája, utalva a múlt pénteken a parlamentben kialakult botrányra.
Kövér László házelnök jogkörével élve, a jövőbeni rendzavarások korlátozásának szándékával intézkedett a jobbikos országgyűlési képviselők beléptetési jogának felfüggesztéséről, és mindazon személyek - a Jobbik képviselőcsoportja kezdeményezésére kiadott - állandó parlamenti belépőjének visszavonásáról, akik nem állnak köztisztviselői vagy munkavégzésre irányuló jogviszonyban az Országgyűlés Hivatalával - írták.

A belépés korlátozása tehát nem vonatkozik a Jobbik országgyűlési képviselőire, illetve mindazon munkatársaikra, akiknek munkahelye az Országgyűlés épületeiben van - írta Kövér László hivatala.
A teljes cikket a hvg.hu-n olvasható.
Fotó: hvg.hu