Pesti Srácok

Alföldi: a sértett politikus

Alföldi: a sértett politikus

Csáki Judit nagy örömére Alföldi Róbert a „színpadon leckézteti a miniszterelnökét”. Csáki (a Magyar Narancs, Népszabadság és Hvg.hu koszorús színikritikusa - aki Alföldi Színháza – Öt nemzeti év címmel írt állítása szerint is elfogult, magasztaló kötetet a színész-rendezőről) nagy örömmel és lelkesedéssel írt Alföldiék darabjáról. „A miniszterelnök nemigen tudja mit akar azon kívül, hogy miniszterelnök akar maradni. Kabinetfőnöke szeme előtt pedig leginkább az inflációkövető életjáradéka lebeg. Előbbit Hevér Gábor, utóbbit Alföldi Róbert alakítja az Átriumban futó válságkomédiában” - írja a Hvg.-hun. „Az Igenis, miniszterelnök úr! politikai bohózat, bár az alkotók „válságkomédiának” becézik, az Átriumban játsszák, Znamenák István rendezte. Bár az eredeti mű szerzője Anthony Jay és Jonathan Lynn, a vaskos, mégis száraz angol poénokkal teli opuszból – Ugrai István és Faragó Zsuzsa fordításában és dramatizálásában – a honi-nemzeti kortárs rögvalóságból fakadó áradás lett. Nemcsak a fentebb említett szövegek és utalások szintjén, hanem – és ez már a rendező és a színészek érdeme – a figurák is virtigli, vagyis törzsökös magyar képződmények”. Tehát Alföldi, akit a „vádak” szerint politikai alapon váltottak le, továbbra is lelkesen politizál. És Csáki, aki elsiratta a nemzet legnagyobb rendezőt, ismét azon lelkesedik, hogy Alföldi politizál. Bizony, ahogy a nagy Kurt Vonnegut Jr. írta: „Így megy ez”.

A teljes „színikritika” itt olvasható. Fotó: Hvg.hu

PestiSracok facebook image

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!