Pesti Srácok

Cégtemetők, az élet császárai

Néhány hete lecsapott a NAV egy olyan bűnszervezetre, amely cégtemetőként működve tízezer embert megkárosított és több milliárdos kárt okozott az államnak. Az ilyen nyomozás viszont a legritkább esetben sikeres. Az Index hétfőn megjelent riportjában az önmagukat az interneten hirdető cégtemetőknek nézett utána.

„Veszteséges, problémás, nagy tartozással rendelkező cégétől szabadulna? Van megoldás! Problémáját, teljes jogi garanciával, a legjobb feltételek mellett megoldjuk! Belföldi és ukrán partnereink részére kiközvetítjük, akár az ön elképzelése szerint az ország egész területén” - így szól egyik idézett hirdetés. „Ismerkedjenek meg az egyik új, szárnyaló iparágunkkal, a cégtemető iparral - írja az Index. - Ez a biznisz gyakran összekapcsolódik a jól illeszkedő tevékenységekkel, az egyszerű fiktívszámla-gyártástól az olyan adócsalásra épülő óriási hálózatokig, mint amit a NAV nemrégiben fegyveresek százaival tudott csak felszámolni. Elvileg előállhat olyan helyzet, hogy valakinek szüksége van egy akár komolyabb tartozásokkal terhelt, és akár évek óta veszteséges cégre: jellemzően például akkor, ha az érintett uniós pályázaton akar indulni, de a pályázatban több lezárt üzleti évet vagy meghatározott ágazatban történő tevékenységet várnak el. Ebben az optimális esetben a vevő levonja a vételárból a tartozásokat, azokat kifizeti és boldogan működteti a céget még sokáig. Így hirdetni sem illegális, és veszteséges, tartozásokkal teli céget eladni sem az – bár alapesetben az uniós pályázatokkal nem azokat célozzák, akik a pályázathoz vesznek céget.”

Lehetetlen utolérni?

Somogyi Ferenc, a Felszámolók és Vagyonfelügyelők Országos Egyesületének (FOE) elnöke elmondta, hogy 17 éves felszámoló pályafutása alatt összesen egyszer sikerült utolérni egy olyan céget, ahol szándékosan elérhetetlen személynek adták el az üzletet. A teljes cikket

itt

PestiSracok facebook image

olvashatja el. Fotó: Napi.hu

Ajánljuk még

Itt a nagy antifa-széljobb vita a Polbeatben: "Nefelejcs" Gergő vs. Lipták Tamás, csütörtök 18 óra, R56!

‎Polbeat 2025 május 29.
Szélsőbal nincs, de igény az volna rá - írta Varga "Nefelejcs" Gergő hét éve a Tett blogon. Nem kellett sokat várnia, hogy a folyamatosan tüzelt antifa csoportok végül radikalizálódjanak, elég csak az Ilaria Salis-féle, 2023-as budapesti terrortámadásra gondolni. Varga "Nefelejcs" Gergő, aki a marxista portál, azaz a Mérce munkatársaként, a Vörös Szittya vlog arcaként és mindenek előtt antifa szervezőként ismert, elfogadta a PestiSrácok felkérését, hogy a másik nagy közéleti szubkultúra, a nemzeti radikálisok emblematikus képviselőjével, Lipták Tamással, a Jobbszélső Telegram csatorna szerkesztőjével, a Magyar Jelen szerzőjével megmérkőzzön a Polbeat nyilvános felvételén, május 29-én, csütörtökön, 18 órától, az R56 Sörözőben. Mérkőzésvezető: Huth Gergely és Kertész Dávid.

Évek óta nyomasztanak bennünket a Birodalom tényellenőrei, de a Századvég most visszavág nekik (Polbeat-videó)

‎Polbeat 2025 március 14.
Egyfajta kifordított A Birodalom visszavágnak lehetünk szemtanúi, hiszen a Századvég új Tényellenőr.hu-ja épp a birodalomnak vág vissza - vezette fel a legutóbbi Polbeat-beszélgetést Huth Gergely, aki Both Hunort, az új elemző csapat és internetes portál vezetőjét, illetve Béky Zoltánt, a Századvég vezető jogászát kérdezte, Stefka István közreműködésével. Both elmagyarázta: a globalista erők épphogy az álhírek terjesztéséhez használják a fizetett "tényellenőr csapataikat" és elég nagy sikerrel jártak világszerte a negatív kampányaikkal, hangulatkeltéseikkel. E fegyverük kifejezetten a nemzeti szuverenitás megtámadására irányult, de "most ellenük fordítjuk azt."