Pesti Srácok

Az elhallgattatható VÉSZ vezető karolta fel a NAV-ügyet

Az elhallgattatható VÉSZ vezető karolta fel a NAV-ügyet

Az MSZP és a Fidesz székháza előtt tüntetett ma a Vállalkozások Érdekvédelmi Szervezete (VÉSZ), mert a tömörülés úgy érzi, hogy a két nagy párt el akarja tussolni Horvát András volt NAV-ellenőr által kirobbantott korrupciós ügyet.Éliás Ádám, a VÉSZ vezetője a kormánypárt székházánál adta át azt a petíciót, amelyben egyebek mellett felszólítják a Fidesz és az MSZP képviselőit, hogy fejezzék be a Horváth András ellen folyó, együttes lejárató akciójukat, egyúttal követelik a parlamenti vizsgálóbizottság felállítását.A VÉSZ úgy véli, az MSZP-nek ki kellene vizsgálnia, hogy a tagjai között kik töltöttek be vezető funkciót a NAV-nál korábban, így érintve lehetnek a Horváth András által kirobbantott adóbotrányban. A Fidesz székháza előtt tartott tüntetésen Horváth András is megjelent.

Érdekes, hogy az a Vállalkozások Érdekvédelmi Szervezete karolta fel Horváth Andrást, és állt ki a NAV vizsgálóbizottság felállítása mellett, amely korábban nem éppen az üzleti morálról, a tiszta érdekvédelemről volt híres. Mint ahogy azt a PestiSrácok.hu megírta, a VÉSZ-t háromszázezer forint ellenében lehetett elhallgattatni. Portálunk adta közre azokat a leleplező és magukért beszélő hangfelvételeket, amelyek Éliás Ádámról készültek.A felvételek arról árulkodtak, hogy Éliás Ádám nem az átvert vállalkozók teljes kártalanításán fáradozott, hanem a saját szakállára dolgozott. Oknyomozó cikkünkből kiderült, Éliás Ádám némi készpénz fejében garantált bizonyos előnyöket, akciókat a járandósága után futó és a VÉSZ segítségét kérő vállalkozónak. Éliás a szóban forgó vállalkozót ki nem fizető megrendelőnek is ígéretet tett, hogy ellene nem indul majd akció, persze ennek szintén ára volt. Az intézményesített lenyúlást és a vezetőt a szövetség és Éliás Ádám tevékenységéből kiábrándult korábbi VÉSZ tagok buktatták le.

SZARVAS SZILVESZTER - PestiSrácok.hu

PestiSracok facebook image

Fotó: Marjai János/MTI

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!