Pesti Srácok

Toroczkai útja a kalasnyikovtól a hivatalig

Toroczkai útja a kalasnyikovtól a hivatalig

„Egyik felmenője 1956 után vérbíró volt (a hírhedt Tutsek Gusztáv), felesége román származású, fiatalabb korában szesz- és cigarettacsempészettel töltötte az idejét, Havas Henrik médiatanodájába járt, nevét Tóth-ból magyarosította és úgy volt a 2006 körüli utcai balhék központi figurája, hogy gyakorlatilag az összes eljárást komolyabb vérveszteség nélkül megúszta – írja a Hetivalasz.hu a vasárnap este "révbe ért" Toroczkai Lászlóról. A hetilap szerint bár „szinte minden feltétel adva van, hogy az Árpád-sávos szubkultúra legalábbis gyanakodva tekintsen rá, Toroczkai László mégis a magyarországi nemzeti radikális kozmosz állócsillaga”. A Heti Válasz online felülete alapos és tanulságos életrajzot állított össze a frissen választott polgármesterről. Ízelítőnek ennyi: Toroczkai nyilatkozott szélesebb politikai nézeteiről is: „Nekünk készen kell várni az összeomlás pillanatát, amely először fájdalmas lesz ugyan, de ha felkészülten és szervezetten ér minket, akkor könnyedén átvehetjük majd a hatalmat attól a szűk nemzetközi rétegtől, amely ma a bolygót irányítja és mértéktelenül fosztogatja. A Betyársereg honlapján megadott email-cím is árulkodó: [email protected]. „Úgy tűnik tehát, hogy a Jobbik Csongrád megyei önkormányzati képviselőjeként, de független „színekben” polgármesteri széket nyert Toroczkai Vona Gábor pártját illetően most éppen békésebb időszakát éli. Kérdés, hogy az előélete alapján rendkívül öntörvényű vezető hogyan viseli majd a szürke hivatallal járó hétköznapokat” – írja a Hv.hu.

A teljes cikk itt olvasható. Fotó: Maszol.ro

PestiSracok facebook image

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!