Pesti Srácok

Búcsúzik a politikától Gyurcsány "megerőszakolt" őszödi tanúja

Búcsúzik a politikától Gyurcsány "megerőszakolt" őszödi tanúja

A Facebookon búcsúzik politikai szerepvállalásától Szabó Bálint, a Demokratikus Koalíció szegedi ügyvivője - írja a Szeged Café. Szabó Bálint szerint a Heti Válasznak adott interjúja, amelyben az őszödi beszéd kiszivárogtatásáról beszélt, megpecsételte sorsát. Szabó zavaros történetekkel állt elő az őszödi beszédről, a Heti Válasznak például azt mondta, hogy 2006 nyarán Rózsa-Flores Eduardo Eötvös utcai lakásán vigyázott annak Tito nevű kutyájára, miközben a másik szobában „Katalin, Ferenc és Imre” lejátszotta a 2006. május 26-án elhangzott, és 2006 szeptember 17-én nyilvánosságra került, Gyurcsány Ferenc által elmondott balatonőszödi beszédet. Később az egykori MSZP-s politikus Kiss Péter egykori titokminisztert is összefüggésbe hozta a kiszivárogtatással. „2013. májusában az ominózus Heti Válasz interjúban beszéltem az Őszödi beszéd kiszivárogtatásáról, az árulásról, a politika nagyrészt mocskos világáról, és ezzel – mint utóbb kiderült – pártbeli szerepvállalásom véget ért. 2014 elején aztán köttetett egy megállapodás. Ez a Demokratikus Koalícióról, annak tagjairól és vezetőiről alkotott véleményemen semmit nem változtat, ugyanakkor a megállapodás számomra elvi okokból teljességgel vállalhatatlan. Így most újra eltávolodom a pártpolitika világától, megtartva a DK-s időszakból sok-sok szép emléket és rengeteg barátságot. Jó szívvel gondolok vissza életemnek erre a szakaszára. Köszönöm”- írta. Ő ugyanaz a politikus, aki a bíróságon azt állította, egy politikai ügy miatt megerőszakolta és megverte négy felbérelt ember, állítása szerint két cigányt fel is ismert. Szabó ellen korábban az ügyészség fiktív alapítások alapján folytatott eljárást, ugyanannak a Fiatal Baloldalnak volt a tagja, amelynek Zuschlag János a legismertebb alakja. Reméljük, Szabó döntése nem végleges, ritka hiteles politikus volt.

Fotó: Origo

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!