Pesti Srácok

Mit ígért Mesterházy a franciáknak Paksért?

Mit ígért Mesterházy a franciáknak Paksért?

Mesterházy Attila szocialista pártelnöknek be kell számolnia arról, hogy miről tárgyalt egy francia óriásvállalattal Paks ügyében – mondta Rétvári Bence, a KDNP alelnöke vasárnapi sajtótájékoztatóján, Budapesten. Az államtitkár szerint az MSZP elnökének választ kell adnia arra, hogy miért találkozott valójában a cég képviselőivel, mit kínált nekik, és mit ajánlottak neki. Kérdés, hogy mit ígért a szocialista politikus a vállalatnak, kinek a nevében, és milyen felhatalmazással tárgyalt tavaly a paksi atomerőműről. Mesterházy 2013 elején ült le az Areva vezetőivel. A társaság a paksi bővítésről akart információkat szerezni, valamint politikai és gazdasági döntéshozók meggyőzésével egyengetni saját nukleáris technológiája előtt az utat Pakson. Rétvári szerint a francia cég ismert az európai szakmai közvélemény előtt, ugyanis kartellezés és ártúllépés miatt is az Európai Bizottság elé került az ügye. 2003-ban a Népszabadság azt írta erről a vállalatról, hogy az az évi paksi üzemzavarhoz is köze volt.

A teljes cikk itt olvasható. Fotó: Mno.hu

PestiSracok facebook image

Ajánljuk még

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.

A patriotizmus maga a lázadás - Lajkó Fanni és Szűcs Gábor a Polbeatben

‎Polbeat 2024 december 16.
A mai világ arról szól, hogy egyáltalán ne legyenek nemzetek, ebben pedig a patriotizmus eszméje maga a lázadás. Nemigen maradt olyan uniós tagállam, ahol annyira hazaszeretők az emberek, mint mi, magyarok. Szerencsések vagyunk, hiszen Nyugat-Európában már kevert a társadalom, s lényegében nincs az embereknek nemzettudata - mondta a Polbeat című műsorunkban Lajkó Fanni, jogász az Alapjogokért Központ elemzője, aki másik vendégünkhöz, Szűcs Gábor jogász-elemzőhöz hasonlóan a Nemzeti Ellenállás Mozgalom alapító tagja. Szűcs Gábor ugyanerről így fogalmazott: nem elég önmagában, ha politikusok állnak ki egy ügy mellett, "nekünk is meg kell mutatni, hogy mi a fontos, mert a mi életünkről van szó". Huth Gergely kérdéseire elhangzott az is: Magyar Péter csak epizódszereplő lehet, előbb-utóbb el fog bukni és ezt ő is érzi.