Pesti Srácok

Saját öccse perli L. Simont

null

Simon Gábor szerint kulturális tisztségviselő bátyja kiforgatta őt több százmillió forintot érő örökségéből - írja az Atlatszo.hu. A volt államtitkár öccse azt állítja, hogy a szerződésben, amit bátyjában bízva aláírt, egészen más szerepelt, mint amit megbeszéltek. Ezzel L. Simon saját kizárólagos tulajdonává tette a 2009-ben elhunyt apjuktól rájuk maradt birtokot. L. Simon az Atlatszo szerint ügyvédi irodáján keresztül bonyolíthatta le az ügyletet. A polgári perben zárt tárgyalást rendelt el a bíróság.

A szőlőskertből és panzióból álló agárdi családi birtok értékét több százmillió forintra becsülik. L. Simon öccse az Átlátszó videójában azt mondta, egymilliárd forintnál is többet ér. Simon Gábor szerint neki eredetileg 80 százalékos tulajdonrésze volt a birtokban, és mivel ő a művészettel kívánt foglalkozni, úgy határozott, hogy a tulajdonrész egyharmadát az édesanyjának, egyharmadát a bátyjának adja, a maradék egyharmadot pedig eladja L. Simon Lászlónak. A vételárat azonban a mai napig nem kapta meg, mert mint kiderült, abban a szerződésben, amelyet bátyja kérésére bizalommal aláírt, egész más állt, mint a megállapodásban.

A teljes cikk itt olvasható. Fotó: MTI

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

A walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy engedje az LMBTQ-propagandát

NVNeugebauer Viktor Sport 2022 november 25.
A FIFA-világbajnokság első napjaiban – mint várni is lehetett – több szurkolót megszólítottak a biztonsági őrök, akik szivárványszínű vagy szivárvány mintájú ruhákat vagy kiegészítőket viseltek. De ez már nem marad így sokáig: a walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy lépjen közbe, és állítsa le az ilyen beavatkozásokat.

Dollárbaloldal – A CIA-ig érnek a szálak

PPestiSrácok.hu Forró drót 2022 november 25.
A baloldal választási kampányát a tengerentúlról milliárdokkal támogató Action for Democracy kapcsolatrendszere egészen az amerikai titkosszolgálatig, a CIA-ig ér – derül ki abból a jelentésből, amelyet a nemzetbiztonsági bizottság szerdán tett közzé. A jelek szerint az amerikaiak által támogatott kör kulcsszereplője a Bajnai Gordon, illetve a Ficsor Ádám nevével fémjelzett DatAdat-csoport, amely gyakorlatilag az ellenzéki kampányt lebonyolította – írja az Origo.