Pesti Srácok

„Offshore-lázban: Talicskázzák kifelé a hasznot”

„Offshore-lázban: Talicskázzák kifelé a hasznot”

Közel háromezermilliárd forint: ennyi üti a száz legtöbb osztalékot fizető cég tulajdonosainak markát a céges beszámolók szerint - írja a Népszabadság. A napilap cikke szerint a képet árnyalja, hogy többször csak keresztülment egyes cégeken a pénz. A Népszabadság számítása szerint 2359 milliárd forint profitot utalt át tulajdonosainak az elmúlt évben a száz legnagyobb osztalékfizető, de ennek nagy részét nem itthon fektették be újra: a pénz elhagyta határainkat. Ugyan az Orbán-kormány által emiatt ekézett bankok és energiacégek valóban nem tétlenkedtek, de fideszes szóhasználattal élve messze nem ez a kör talicskázza ki a legtöbb pénzt (törvényesen) az országból - írja a napilap.

A külföldi, szakmai hátterű energiaszolgáltatóknál még a szektoron belül is nagyságrendekkel több jövedelmet fizettek ki részben átláthatatlan, offshore-szerű tulajdonosaiknak a kormánypárthoz dörgölőző, magyar kötődésű vállalatok. A lista kusza, lenyomozhatatlan tulajdonosi hálói mögött a piac rendre politikai kötődésű magyar vállalkozókat sejt. A tavalyi listán szép számmal találunk olyan postaláda-vállalkozásokat, amelyek évente több tíz- vagy százmilliárdokat utalnak külföldi tulajdonosaiknak. Ezek nagy nemzetközi adómegtakarítási – közkeletű elnevezéssel offshore-jellegű – hálózatok tagjai - írja a napilap.

A teljes cikk (listával, felsorolással) itt olvasható. Fotó: MNO.hu

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!