Pesti Srácok

Rezsicsökkentés: 3,3 százalékkal olcsóbb lesz a távhő október 1-jétől

Rezsicsökkentés: 3,3 százalékkal olcsóbb lesz a távhő október 1-jétől

Németh Szilárd elmondta, a kormánytöbbség célja, hogy a megfelelő intézkedésekkel, például az állami közműszolgáltató létrehozásával, fenntartható legyen a rezsicsökkentés folyamata. A Fidesz rezsicsökkentésért felelős politikusa emlékeztetett, hogy a harmadik rezsicsökkentés harmadik ütemeként szerdától.

Németh Szilárd tájékoztatása szerint, 2013 januárja óta a távfűtés ára már harmadszor csökken, így például a fővárosi távhőszolgáltatás alapdíja csaknem a 2002-es szintre esik vissza. Kiemelte, október 1-jétől 3,3 százalékkal kell kevesebbet fizetni a távhőért. Hozzátette, a rezsicsökkentésekkel egy távfűtéses panellakásban élő nyugdíjas házaspár éves megtakarítása körülbelül 78 ezer forintra tehető, egy szintén ilyen lakásban élő négytagú családé pedig 125 ezer forintra.

A kormánypárti politikus a rezsicsökkentés pozitív hatásai közül kiemelte, hogy ma már jelentősen kisebb a lakosság "sárgacsekk-adóssága", a családok pedig a náluk maradt pénz jelentős részét a kiskereskedelemben költik el. Hozzáfűzte egyúttal, hogy a magyar vállalkozóknak is olcsóbban kell majd kapniuk az energiát.

PestiSracok facebook image

A fideszes parlamenti képviselő arról is beszélt, hogy a Modern Magyarország Mozgalom (MoMa) főpolgármester-jelöltje, Bokros Lajos volt az a pénzügyminiszter, akinek idején a teljes energiaszektort privatizálták. "Bokros ma sem változott, a programjában világosan benne van, hogy nem akar monopóliumokat, hanem szabad versenyt. Ez azt jelenti, hogy a rezsicsökkentésnek annyi lenne" - hangsúlyozta Németh Szilárd. Mint mondta, Bokros Lajossal kapcsolatban, hogy míg az ő pénzügyminisztersége idején jelentősen nőtt az éves BKV-bérlet ára, addig a mostani budapesti vezetés csökkentette a fővárosi tömegközlekedési bérletárakat.

Forrás: Magyar Hírlap

Fotó: fidesz.hu

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!