Pesti Srácok

Milliókat osztottak vissza egyházi finanszírozásért cserébe

Milliókat osztottak vissza egyházi finanszírozásért cserébe

Milliókat követelt az egyházi finanszírozásért cserébe egy szociális szolgáltató cégtől a Magyar Iszlám Közösség vezetése a Célpont birtokába került hangfelvétel szerint - írja a HírTV honlapján.

A felvételen Bolek Zoltán (képünkön), a Magyar Iszlám Közösség vezetője és a szolgáltató volt tulajdonosa egyezkedik a visszaosztott pénz mértékéről. A Hír Televízió oknyomozó műsorának információi szerint 2013 elején társult a Kelet-magyarországi Szociális Szolgáltató Központ és a Kelet-magyarországi Humán Szolgáltató Központ korábbi tulajdonosa az iszlám közösséggel az egyházi finanszírozás érdekében.

Az együttműködés kezdetén a vallási vezetők nem kértek pénzt, később viszont havonta pár százezer, végül havi négymillió forintot követeltek. A szociális cég volt tulajdonosa végül bűnszervezetben elkövetett csalás, zsarolás és befolyással üzérkedés miatt feljelentést tett, az ügyben a Hajdú-Bihar Megyei Rendőr-főkapitányság nyomoz.

PestiSracok facebook image

Az adásból kiderül, hogy

- a magyarországi iszlám közösség szeretetszolgálatát két olyan ember (Nagy Zsolt és Orosz Mariann) vezeti, akik a „takszöv-ügyként” ismert, 11 milliárdos kárt okozó, bűnszervezetben elkövetett, jelenleg is a Szegedi Törvényszéken tárgyalt csalás hatod és a tizenkilenced rendű vádlottjai;

- Bolek Zoltán, a Magyar Iszlám Közösség vezetője zsebbe visszaosztott pénzért cserébe garantálta, hogy egyháza beáll szociális ellátószervezetek mögé. (A szociális ellátásból akkor lehet biznisz, ha egyház áll mögötte, mivel az állami normatíva ilyen esetben több, méghozzá másfélszeresével.)

A teljes műsor itt látható.

Forrás: HírTV / MNO / Valasz.hu

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!