Pesti Srácok

Itt a lista a gyakorlóiskolákról, amelyek fenntartását átvenné az állam

null

Szerda este az Index kérdésére az Emmi felsőoktatásért felelős államtitkársága közölte annak a kilenc gyakorlóiskolának a nevét, amelyeknek a fenntartását átvenné az állam a felsőoktatási intézményektől.

  • Debreceni Egyetem Arany János Gyakorló Általános Iskola
  • Debreceni Egyetem Balásházy János Gyakorló Szakközépiskolája, Gimnáziuma és Kollégiuma
  • Eötvös József Főiskola Gyakorló Általános Iskolája
  • Kaposvári Egyetem Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium
  • Nyíregyházi Főiskola Apáczai Csere János Gyakorló Általános Iskolája és Alapfokú Művészeti Iskola
  • Nyugat-magyarországi Egyetem Roth Gyula Gyakorló Szakközépiskola és Kollégium (Sopron)
  • Pécsi Tudományegyetem 1. Számú Gyakorló Általános Iskola
  • Szent István Egyetem Gyakorló Sport Általános Iskola és Gimnázium (Jászberény)
  • Öveges Kálmán Gyakorló Általános Iskola”

Az Emmi a 25-ből összesen 9 gyakorlóiskola fenntartását venné el az egyetemektől.

PestiSracok facebook image

Az Emberi Erőforrások Minisztériuma kedden az Indexnek azt válaszolta: felmérték az ország összes gyakorlóiskoláját, amelyek az egyetemek és főiskolák fenntartásában maradtak. Kilenc intézménynél látták úgy, hogy a gyakorlóiskola „nem támogatja” az egyetemi, főiskolai pedagógusképzést.

A tárca problémája az volt többek közt, hogy az érintett iskolákban szerintük nem oktat elég szakmai gyakorlaton lévő pedagógushallgató, márpedig ez lenne a gyakorló iskolák célja.

Egyik gyakorlóiskola sem szűnik meg, de ezeknek az iskoláknak felajánlják, hogy az egyetemektől átveszi őket a Klik. Az Emmi szerint "a lépés nem okozna komoly változást". A miniszternek a törvény szerint május végéig kell döntenie erről. "Addig minden érintett felsőoktatási intézmény véleményezi az államtitkárság kezdeményezését, és a döntést ennek figyelembe vételével – az intézményekkel lefolytatott egyeztetés után – hozza majd meg a tárca" - írta az Emmi.

A Gyakorlóiskolák Iskolaszövetségének 25 iskola a tagja. Ezekben az iskolákban 18 ezer diák tanul. Az iskolákban 1719 pedagógus tanít, akik közül 786 szakvezető. Az egyetemek fenntartásában ezenkívül több gyakorlóóvoda is van.