Pesti Srácok

Ősztől teljes harckészültségben a Fidesz

Ősztől teljes harckészültségben a Fidesz

Orbán Viktor egyelőre nem tervez fordulatot a kormányzásban, tudta meg kormányközeli forrásokra hivatkozva a nol.hu.

Annak ellenére sem, hogy már a Demokrata főszerkesztője, Bencsik András is azt mondta, „a Fidesz iránti szerelem kihűlt”, nem lehetne békemenetet szervezni, mert a menetelők a Jobbikhoz húznának, Bayer Zsolt pedig a lelket és az őszinteséget kérte számon a héten írt publicisztikájában, és egy fórumon elhibázott kormányzati intézkedésekről, „hülye viselkedésről” beszélt.

A miniszterelnök szerint a kormányzás „új szakasza” ősszel kezdődhet, az október-novemberre tervezett Fidesz-kongresszussal. A jobboldali új médiaportfólió „teljes harckészültségét” is őszre időzítik, Habony Árpád vezényletével, tudta meg a Népszabadság. Gőzerővel folyik a „simicskátlanítás” is minden gazdasági-államigazgatási poszton, kérdés, hogy a milliárdos vállalkozóhoz közeli Vida Ildikó NAV-elnök esete „casus belli” lesz-e, és ha igen, mikor – írja a portál.

PestiSracok facebook image

Orbán Viktor az elkövetkező periódusban is folytatja az országjárását, „ez olyan személyes kampánya, amellyel a jobboldalon elveszített híveket kísérli meg visszaszerezni”. A jövőben csak minden második héten (szerdánként) lesz kormányülés, a köztes szerdákon „kormánynapokat” tart a kormányfő, amikor is egy-egy miniszterével konzultál. Az már látszik – Lázár János kancelláriaminiszter bejelentése is erre utal –, hogy a jobboldali szavazóbázis stabilizálásával párhuzamosan az államot is erősítik, a 30-50 százalékos béremelésekkel fokozzák a rendvédelmi szervekhez tartozók és az államigazgatásban dolgozók lojalitását.

Kérdés, hogy a miniszterelnök mennyire tudja uralni a helyzetet az elkövetkező időszakban (különösen, hogy megtiltotta a konszolidáció szó használatát), mennyire tudja érvényesíteni saját forgatókönyvét, amikor például a parlamentben a kétharmados többség elvesztése után miniszterei összevissza szavaznak – erre példa a saját javaslatát is leszavazó Fazekas Sándor agrárminiszter . A Népszabadságnak több kormányzati szereplő is azt mondta a napokban, hogy noha még karácsony idején is hallottak áprilisi-májusi kormányátalakításról – a listán Fazekas Sándor, Hende Csaba honvédelmi miniszter és Seszták Miklós fejlesztési miniszter neve szerepelt volna –, most ez nincs napirenden. Forrásaik azt valószínűsítik, hogy Orbán Viktor új csapattal valószínűleg 2016 végén, 2017 elején lép színre már a 2018-as választásokra koncentrálva. Hozzáteszik azonban, hogy „a miniszterelnök bármikor végrehajthat váratlan személycseréket miniszteri szinten is”.

Forrás: nol.hu

Fotó: mno.hu

Ajánljuk még

Jobba Gabi színésznő tragikus élete és öngyilkossága – Kik „vették el tőle a levegőt”?

Magyar ugar 2021 január 9.
Jobba Gabi hatalmas csillaga volt a Kádár-rendszernek, Aczél egyik kedvenc írója, Gyurkó László is támogatta, valamint az az Erdős Péter, akinek az egyik kedvese volt. Mégis öngyilkos lett, tragikusan fiatalon, mindössze harminchat évesen. „Nincs több erőm ezzel a lelki nyomorúsággal élni és nem akarok tovább senkinek a terhére lenni” – írta utolsó levelében, míg Gyurkó arra célzott, valakik tönkretették, elvették tőle a levegőt. Mi történhetett? Tóth Eszter Zsófia történész tragikus életének és halálának járt utána.

Boros Lajos, az "erkölcsi nulla", a "tégla" – Így lett a KISZ dalnokából a Hanglemezgyár cenzora

A Hálózat 2020 június 14.
Boros Lajos, a ma is népszerű "Lali király" a Danubius Rádiónál, Bochkor Gábor társaként lett igazán ismert. A hetvenes években még politikai csasztuskákat énekelt, olyan gyengén, hogy azt még az akkori sajtó is kritizálta. A KISZ egyik kedvence eredetileg mérnök volt, de olyan jól helyezkedett, hogy 1973-ban már ő is kimehetett a berlini VIT-fesztiválra. Egy másik rendszerkedvenc duó szerint Boros feljegyzéseket írt róluk, ők ezért nem mehettek a következő VIT-re, Kubába, holott Fidel Castro öccse is rajongott értük. Ők egyszerűen "téglának" nevezték Borost. Tény, hogy Boros jól helyezkedett, mert a Hanglemezgyárnál folytatta, ahol Bors Jenő és Erdős Péter befolyásos munkatársa lett. Galla Miklós szerint Boros "erkölcsi nulla" volt, és szándékosan gyereklemezként adta ki az albumukat. A ma már kevéssé ismert, de akkor nagyon népszerű Névtelen Nulla szerint nekik is Boros tartott be, legnagyobb sikereik idején nem adta ki a lemezüket, és később is C kategóriásak lettek. Boros Lajos ismeretlen története.