Pesti Srácok

Rengeteg támogatója van az Iszlám Államnak

Rengeteg támogatója van az Iszlám Államnak

Világszerte huszonegy dzsihadista mozgalom fogadott hűséget az Iszlám Állam nevű terrorszervezetnek, tíz másik pedig támogatja a szélsőséges szunnita milíciát.

A hírt egy egy iszlamista médiumokat figyelő amerikai csoport közölte, írja az MTI. Az IntelCenter frissen közzétett listája szerint az IÁ-t támogató szervezetek az Algériától Indonéziáig húzódó térség számos államában jelen vannak.

Az Iszlám Állam vezetője, Abu Bakr al-Bagdadi tavaly júniusban bejelentette, hogy iszlám kalifátust hoznak létre az általuk elfoglalt területeken, amelyhez a világ minden muzulmánjának csatlakoznia kell. A bejelentés másnapján egy algériai, egy egyiptomi és egy libanoni iszlamista szervezet is hűségesküt tett az önjelölt kalifának. A következő hetekben és hónapokban pedig tizennyolc másik csoport is hasonlóképpen cselekedett, ide értve több között a nigériai Boko Haramot is.

PestiSracok facebook image

Az IntelCenter szerint az IÁ-t tíz másik radikális mozgalom is támogatásáról biztosította, ezek azonban nem fogadtak hivatalosan hűséget. A jelentésben azt írták, hogy méretüket és jelentőségüket tekintve harmincegy rendkívül különböző szervezetről van szó, egyes csoportok több száz vagy ezer harcossal rendelkeznek, mások viszont még helyi szinten is alig ismertek.

Forrás: Hír24.hu

Fotó: Mandiner

Ajánljuk még

Bűnismétlésbe bukhat bele a Fortress-es álbróker – Ezúttal saját ügyvédjét és a Duna Plaza eladóit húzta le

Exkluzív 2023 október 19.
Újabb károsultak tettek feljelentést a hírhedt Fortress-es Sz. Zsolt ellen (korábbi nevén F.-Sz. Zsolt), aki 2012 és 2014 között a vád szerint tízmilliárd forinttal károsított meg több mint kétezer embert. Bár jogi játszmák által akár még 20 évig elhúzódhat évek óta tartó büntetőpere, most mégis visszakerülhet a rácsok mögé, annak ellenére, hogy már leülte előzetesben a törvény által meghatározott felső határt, a három évet. Azok a károsultak, akik a PestiSrácok.hu-nál jelentkeztek és büntetőfeljelentést is tettek a rendőrségen, egytől egyig új átvertek: mindegyiküket az idei évben rövidítette meg a férfi több millióval. Ezt pedig úgy hívják: bűnismétlés, ami a kényszerintézkedések elrendelésének egyik különös feltétele.

A Mezey-válogatott egyik legnagyobb rejtélye a Nyilasi-ügy lett – Ma sem egyértelmű, hogy miért maradt itthon a csapatkapitány

Exkluzív 2021 június 2.
A Mezey-válogatott történetében három különlegesség, ha úgy tetszik, nagy rejtély, „titok” van. Az egyik az, hogy miként tudott szinte a semmiből kinőni egy világverő gárda? A másik, hogy miért ért véget ez a csodálatos menetelés úgy, ahogyan véget ért? A harmadik pedig az, hogy a csapat szellemi vezére és csapatkapitánya, Nyilasi Tibor vajon miért nem utazott ki a mexikói világbajnokságra? Visszaemlékező sorozatunk mai részében a Nyilasi-ügy hátterét igyekszünk feltárni.