Pesti Srácok

Tovább nyomoz a rendőrség az Andrássy úti tűz ügyében

null

A rendőrség meghosszabbította a nyomozást a hatalmas tűz felelősei után, és meg nem erősített hírek szerint vizsgálnak egy korábbi privatizációt is. A Magyar Nemzet arra a következtetésre jutott, hogy a műemlék ház is az MSZP-SZDSZ-es korszak hagyatéka: a balliberálisok külföldi vállalkozásokkal kötöttek szerződést, akik nem teljesítették a kötelezettségeiket.

Május 15-ig nyomoz tovább a BRFK a tavaly júliusi, a Kodály köröndnél, az Andrássy út 83-85. szám alatti házban (ahol a PestiSrácok.hu irodája is volt korábban) keletkezett hatalmas tűz felelősei után – írja a Magyar Nemzet csütörtöki számában a Fővárosi Főügyészség közlése alapján.

A büntetőeljárás közveszélyokozás vétsége miatt indult, de a lap információja szerint a nyomozók vizsgálhatják a műemléki épület leégett tetőterének és harmadik emeletének egykori privatizációjával kapcsolatos szálait is. Az ügyészség a büntetőeljárás ilyen irányát nem erősítette meg, de nem is cáfolta – olvasható a napilapban.

PestiSracok facebook image

Az Andrássy úti ház is az MSZP-SZDSZ-es korszak "hagyatéka". Az ezredfordulón befektetők újították volna fel a tetőtér tulajdonrészének megszerzése fejében, később a balliberális vezetők új szerződést kötöttek a külföldi vállalkozókkal, akik nem teljesítették kötetezettségeiket, végül a fideszes vezetés mondott fel nekik 2012-ben – írja a Magyar Nemzet.

A tűzesetről, illetve a folyamatban lévő nyomozásról portálunk többször is cikkezett már, ezekről bővebben itt és itt olvashat.

Forrás: PestiSrácok.hu/MTI

Ajánljuk még

A walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy engedje az LMBTQ-propagandát

NVNeugebauer Viktor Sport 2022 november 25.
A FIFA-világbajnokság első napjaiban – mint várni is lehetett – több szurkolót megszólítottak a biztonsági őrök, akik szivárványszínű vagy szivárvány mintájú ruhákat vagy kiegészítőket viseltek. De ez már nem marad így sokáig: a walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy lépjen közbe, és állítsa le az ilyen beavatkozásokat.

Dollárbaloldal – A CIA-ig érnek a szálak

PPestiSrácok.hu Forró drót 2022 november 25.
A baloldal választási kampányát a tengerentúlról milliárdokkal támogató Action for Democracy kapcsolatrendszere egészen az amerikai titkosszolgálatig, a CIA-ig ér – derül ki abból a jelentésből, amelyet a nemzetbiztonsági bizottság szerdán tett közzé. A jelek szerint az amerikaiak által támogatott kör kulcsszereplője a Bajnai Gordon, illetve a Ficsor Ádám nevével fémjelzett DatAdat-csoport, amely gyakorlatilag az ellenzéki kampányt lebonyolította – írja az Origo.