Pesti Srácok

Állatokra lövöldözhetett a békéscsabai fegyvermániás

null

Szomszédja macskájára is rálőhetett az a 61 éves békéscsabai férfi, akinél a házkutatás során 12 fegyvert foglalt le a rendőrség. Az állatkínzás bűncselekmény gyanúja miatt folytatott nyomozás során jutottak el a rendőrök a férfihoz, aki olyan fegyvereket és lőszereket gyűjtött, amelyek tartására nincs engedélye.

A police.hu információi szerint a Békéscsabai Rendőrkapitányság azután rendelt el nyomozást, miután az állatvédők lőtt és egyéb sérülésekkel vittek állatkórházba egy Békéscsabán talált kutyát. A nyomozók adatokat, információkat gyűjtenek. Vizsgálják, hogy a kutya mikor és hogyan szerezte a sérüléseit.

A nyomozás elrendelését követően, 2015. június 18-án egy békéscsabai férfi tett bejelentést arról, hogy három nappal korábban, 2015. június 15-én lelőtték a macskáját. Az állat elpusztult. A bejelentést követően a nyomozók eljutottak egy férfihoz, aki két sportcélú puska és egy szintén sportcélra használatos maroklőfegyver tartására rendelkezik engedéllyel.

PestiSracok facebook image

A házkutatás során a három engedéllyel tartott fegyveren kívül 12 fegyvert foglalt le. Ezek egy részének tartása nincs engedélyhez kötve, más részük hatástalanított, átalakított. A rendőrség minden fegyvert szakértővel vizsgáltat meg. Emellett a nyomozók lőszereket és különböző fegyveralkatrészeket is találtak, amelyeket szintén lefoglaltak. A férfit gyanúsítottként hallgatták ki, beismerő vallomást tett. Elmondása szerint tudta, hogy a nála talált fegyverek és lőszerek nagy részét nem tarthatta volna magánál. Állítása szerint gyűjtőszenvedélye miatt vásárolta meg azokat.

A Békéscsabai Rendőrkapitányság a 61 éves M. Györgyöt lőfegyverrel vagy lőszerrel visszaélés bűntett elkövetésének megalapozott gyanúja miatt őrizetbe vette, a fegyvertartási engedélyét visszavonja.

A rendőrség vizsgálja, hogy az őrizetbe vett férfi gyanúsítható-e állatkínzás bűncselekmény elkövetésével.

Forrás: police.hu

Fotó: police.hu

Ajánljuk még

A walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy engedje az LMBTQ-propagandát

NVNeugebauer Viktor Sport 2022 november 25.
A FIFA-világbajnokság első napjaiban – mint várni is lehetett – több szurkolót megszólítottak a biztonsági őrök, akik szivárványszínű vagy szivárvány mintájú ruhákat vagy kiegészítőket viseltek. De ez már nem marad így sokáig: a walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy lépjen közbe, és állítsa le az ilyen beavatkozásokat.

Dollárbaloldal – A CIA-ig érnek a szálak

PPestiSrácok.hu Forró drót 2022 november 25.
A baloldal választási kampányát a tengerentúlról milliárdokkal támogató Action for Democracy kapcsolatrendszere egészen az amerikai titkosszolgálatig, a CIA-ig ér – derül ki abból a jelentésből, amelyet a nemzetbiztonsági bizottság szerdán tett közzé. A jelek szerint az amerikaiak által támogatott kör kulcsszereplője a Bajnai Gordon, illetve a Ficsor Ádám nevével fémjelzett DatAdat-csoport, amely gyakorlatilag az ellenzéki kampányt lebonyolította – írja az Origo.