Pesti Srácok

Rogánék azt se tudják, mikor lesz az olimpia

Rogánék azt se tudják, mikor lesz az olimpia
Az előterjesztés 3. pontja így szól: „Az Országgyűlés (...) támogatja Budapest Főváros Közgyűlésének és a Magyar Olimpiai Bizottságnak, illetve a Magyar Paralimpiai Bizottságnak azon szándékát, hogy a Nemzetközi Olimpiai Bizottságnál, illetve a Nemzetközi Paralimpiai Bizottságnál megpályázza a 2014-ben sorra kerülő XXXIII. Olimpiai Játékok, valamint a XVII. Paralimpiai Játékok megrendezésének jogát.”
Sajnálatos hiba csúszott abba a határozati javaslatba, amelyet a Fidesz és a KDNP frakcióvezetője, Rogán Antal és Harrach Péter nyújtott be a parlamentnek, hogy a törvényhozás is támogassa Budapest olimpiai pályázatát. Az előterjesztés 3. pontja így szól: „Az Országgyűlés (...) támogatja Budapest Főváros Közgyűlésének és a Magyar Olimpiai Bizottságnak, illetve a Magyar Paralimpiai Bizottságnak azon szándékát, hogy a Nemzetközi Olimpiai Bizottságnál, illetve a Nemzetközi Paralimpiai Bizottságnál megpályázza a 2014-ben sorra kerülő XXXIII. Olimpiai Játékok, valamint a XVII. Paralimpiai Játékok megrendezésének jogát."
Ez csakugyan ambiciózus vállalkozás lenne, különösen, hogy tavaly téli olimpiát rendeztek Szocsiban, de Budapest a tíz évvel későbbi, 2024-es olimpia megrendezésére pályázik. Nyilvánvalóan elírásról van szó (nagy volt a sietség: a parlament holnap már tárgyal is a javaslatról), mégis csak remélni lehet, hogy az előkészületeket ennél alaposabban végzik el.
A hibát, amelyet a cikoria nevű mikroblogger vett észre, a parlamenti jog alapján csak egy módosító javaslattal lehet orvosolni. Szerencsére Völner Pál fideszes képviselő hamar Rogánék segítségére sietett.
A dokumentum ettől függetlenül is tartalmaz megmosolyogtató részleteket, így a szerint az olimpiai játékokból származó költségvetési többletbevételeket elsősorban az egészségügy fejlesztésére fordítanák.
Forrás: Népszabadság online
PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!