Pesti Srácok

Új véradókért kampányolnak

Új véradókért kampányolnak

A véradás ösztönzésére indított közösségi kampányt a Magyar Vöröskereszt - mondta a szervezet főigazgató-helyettese vasárnap az M1 aktuális csatornán. Erre szükség is lehet, hiszen az év elején közel 500 véradót veszíthettek az OVSZ téves tájékoztatása miatt. A véradókkal akkor hibásan azt közölték, HIV-fertőzöttek.

Nagy Gábor felidézte: pénteken 150 közszereplőt, újságírót kerestek meg, akiknek ajándékot adtak azzal a kéréssel, hogy adják tovább és hívjanak három embert vért adni. A kiindulópont a Petőfi rádió volt, két nap alatt pedig több száz láncolat indult el. Az Adj vért és add tovább elnevezésű kampány arra épül, hogy az emberek győzzék meg egymást - fejtette ki a főigazgató-helyettes, aki arról is beszámolt, hogy a véradásról fotókat várnak a közösségi oldalakon és azokat ők is kiteszik egy "dicsőségfalra". Beszámolt arról, hogy a biztonságos ellátáshoz szükséges vérmennyiség rendelkezésre áll, de a napi készlet fenntartásához szükség van a véradókra. A munkahelyi szabadságok és az iskolai szünet miatt a vöröskereszt fesztiválokon, települési rendezvényeken, a Balaton vagy a Velencei-tó környékén próbálja elérni az embereket.

Mint azt korábban megírtuk: 2015 januárja és áprilisa között több száz esetben fordult elő, hogy az Országos Vérellátó Szolgálat (OVSZ) tévesen értesítette véradóit arról, hogy HIV fertőzöttek. Az értesítéssel együtt az érintetteket ki is zárták a véradásból, akik feltehetően nem szeretnének többet átélni ehhez hasonló élményt, így az OVSZ több száz ingyenes véradót veszíthetett a pontatlan diagnosztikával és a hibás eljárással. A cikket ittolvashatja.

PestiSracok facebook image

mti - PestiSrácok.hu

Ajánljuk még

Háromgyermekes postáskisasszonnyal, a pártklub kalandos múltú sztárjával bukott le Jakab Péter

Exkluzív 2021 november 24.
Háromgyermekes édesanya Molnár Enikő, Jakab Péter kabinetfőnöke, akivel lebukott a Jobbik elnöke – tudta meg a PestiSrácok.hu. Hétfőn a Bors hozott hozott nyilvánosságra egy videofelvételt, amelyen az látható, hogy Jakab egy budapesti lakásnál várja a nőt, majd széttárt karokkal rohan elé, másnap reggel pedig nagy körültekintéssel, együtt is távoztak a lakásból. Az azóta megjelent cikkek szerint Jakab autója többször is ennél a lakásnál parkolt és olyan fotó is nyilvánosságra került, amelyen a Jobbik elnöke egy bőrönddel érkezik a lakáshoz. Kedden pedig arról írt a Bors, hogy bár Molnár Enikő letagadta, hogy Jakab ezúttal is nála töltötte az éjszakát, később úgy menekítették ki a politikust a lakásból. Jakab Péter persze tagad és perrel fenyeget mindenkit, azt próbálja elhitetni, hogy csak munkakapcsolat fűzi a kabinetfőnökéhez, és egész éjszakákon át csak dolgoznak.