Pesti Srácok

Ezúttal Budapesten épít társasházat a milliárdos csaló

Ezúttal Budapesten épít társasházat a milliárdos csaló

Ma áll újra bíróság elé az a szegedi-makói vállalkozó, aki több százmillióval tartozik az államnak, a Raiffeisen Bank Zrt.-nek, valamint egy Vidra utcai projekt vásárlóinak – írja a DélMagyar.hu. A vállalkozónak többek közt azért kell felelnie, mert Szegeden a Vidra utcába tervezett egy társasházat, de az építkezés nem kezdődött el, csak a lakások árát szedték be. A per ellenére L. Gábor most Budapesten a XIII. kerületben építkezik.

Nem tudni, honnan van L. Gábornak forrása az építkezéshez Budapesten, miközben a vállalkozónak azért kellett bíróság elé állnia, mert Szegeden a Vidra utcába tervezett egy társasházat, de az építkezés nem kezdődött el, csak a lakások árát szedték be. A kár milliárdos nagyságrendű.

A vádirat szerint L. Gábor 985 millió forintot tüntetett el fizetésképtelen cégeiből, a hitelezőknek 1,8 milliárd forinttal maradt adósa, közel 600 millió forinttal tartozik a Raiffeisen Banknak, valamint eljárás indult ismeretlen tettes ellen egy érdekeltségébe tartozó cég miatt, a szegedi–makói vállalkozó egy budapesti építkezésnél bukkant fel kivitelezőként – írja a DélMagyar.hu. Az ügyészség csődbűntettel vádolja L. Gábort, aki saját érdekeltségeibe játszotta át a felszámolás előtt álló vállalkozásai vagyonát . A pórul járt lakásvásárlók közben újra bíróság elé állnak – mivel a bank rajtuk követeli a keretjelzálog értékét.

PestiSracok facebook image

Az L. Gábor érdekeltségébe tartozó és a büntetőeljárásban érintett Vidra Projekt Kft. mindeközben egy Budapest XIII. kerületi építkezésben kivitelezőként szerepel. A 33 lakásos társasház építésébek több százmilliós projektje idén február 16-án indult.

Tejes cikk itt olvasható.

Forrás: delmagyar.hu

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!