Pesti Srácok

Nem lóghat meg Simon, hiába fizetett

Nem lóghat meg Simon, hiába fizetett

Simon Gábor a költségvetési csalással vádolt volt MSZP-s politikus a bíróság szerint még a 128 millió forint adóhátralék befizetése után is túlságosan tehetős, ezért esetleges szökését elkerülendő a bíróság elrendelte ellene a lakhelyelhagyási tilalmat – írta meg a Magyar Idők. Bár a nyomozati bíróság a Simon Gábor elleni minden kényszerintézkedést eltörölt korábban, a vádirat benyújtásával új helyzet állt elő.

A perbíróság túlzottan tehetősnek találta Simon Gábort ahhoz, hogy szabadlábon védekezzen, így lakhelyelhagyási tilalmat rendeltek el ellene – tudta meg korábban a MagyarIdők.hu. A volt országgyűlési képviselő ellen különösen nagy vagyoni hátrányt okozó költségvetési csalás és más bűncselekmények miatt emeltek vádat március elején. Időközben Simon Gábor befizette azt a 128 millió forintos adóhátralékot, amely miatt költségvetési csalással vádolták.

Az Origo.hu információi szerint tavaly decemberben a botrányt kirobbantó gyanús bécsi bankszámla zárolását is megszüntette a Budapesti Központi Kerületi Bíróság (BKKB), azóta Simon hozzáfér az ott maradt pénzéhez. A számlán a volt MSZP-s politkus 240 millió forintnak megfelelő eurót tartott, amelynek egy részét 238 ezer eurót az ügyészség zárolta, mint vélt adóhátralékot. Tavaly októberben ugyanerről a bécsi számláról végül ennél jóval többet, 128 385 409 forintot utalt át Simon Gábor a NAV letéti számlájára adóhátralék befizetése jogcímen – írja az Origo.hu.

PestiSracok facebook image

Korábban a vádpontokat ismertető Keresztes Imre a nyomozást végző Központi Nyomozó Főügyészség (KNYF) vezetője elmondta, a költségvetési csalás büntetési tétele a vád szerinti összegnél 2–8 év közötti szabadságvesztés. Mivel Simon megtérítette a kárt előfordulhat, hogy nem ítélik börtönbüntetésre - bár az ügyészség szerint az ügy tárgyi súlya ezt indokolttá tenné.

Forrás: Magyar Idők, Origo.hu, fotó: Csepel.info

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!