Pesti Srácok

Felfüggesztett börtönre ítélték a Népszabadság volt főszerkesztőjét

Felfüggesztett börtönre ítélték a Népszabadság volt főszerkesztőjét

Ítéletet született hétfőn a Népszabadság volt főszerkesztőjének ügyében, akit azzal vádolnak, hogy tavaly tavasszal halálos balesetet okozott Budapesten - írta a 24.hu. Halálos közúti baleset gondatlan okozásának vétsége és segítségnyújtás elmulasztásának bűntette – ezért állították a Pest Központi Kerületi Bíróság elé. A döntés szerint egy év nyolc hónap fogházbüntetéssel sújtották, két évre felfüggesztve. Emellett két évre eltiltották a járművezetéstől.

Ismert, a tragédia tavaly március 30-án történt a VII. kerületben. A vádirat szerint Murányi a Rottenbiller utcában a Király utca felé autózott a külső sávban, előtte egy teherautó és egy trolibusz haladt, a két jármű előtt pedig egy kivilágított kerékpárral a baleset áldozata. A főszerkesztő előzni akart, ezért áttért a belső forgalmi sávba. Miután a teherautót és a trolibuszt is lehagyta, lassítás nélkül, élesen jobbra kanyarodott, ahol az autója jobb oldalával elsodorta a továbbra is külső sávban kerekező biciklist.

A torlibusz vezetője – látva a főszerkesztő balesetveszélyes közlekedését – másodperceken át dudált. Az ügyészség szerint az ütközés is “jól hallható hanghatással járt”,, az autós észlelte is azt, ennek ellenére elhajtott. Később visszatért és jelentkezett a rendőröknél. A kerékpáros csaknem egy hónappal később, április 26-án meghalt a kórházban. Murányi korábban azt nyilatkozta, nem vette észre, hogy elsodort valakit, csak egy furcsa hangot hallott. Ám amint otthon látta az autó sérülését, visszament a helyszínre.

PestiSracok facebook image

Murányi Marcell a PestiSrácok.hu-nak azt mondta, tudomásul vette a döntést, az ügyészség ugyanakkor fellebbezett az ítélet ellen. Ennél többet azért nem mondott, mivel csak a jogerős ítélet után kíván nyilatkozni - tette hozzá a volt főszerkesztő.

Forrás: 24.hu/PS

Ajánljuk még

Nagyon súlyos, sötét dolgokról írok - Mező Gábor az első novelláskötetéről, régi és új ügynökökről (PS-videó)

‎Polbeat 2024 szeptember 10.
Nagyon súlyos, sötét történetekről írok. Gondolom nem meglepetés, hogy a XX. század második feléből. Azért dolgozom, hogy valamennyire tanuljunk a múltból, és ne menjünk bele ugyanazokba a csapdákba, amikbe korábban. Erre vonatkozik a cím, hogy Az ördög van odakint. Az ördögöt valahogy kívül kell tartanunk, nem szabad beinvitálni a házunkba. Ugyebár csak akkor tud bejönni, ha meghívjuk - mondta Mező Gábor kutató-író első novelláskötetéről, Huth Gergely kérdéseire.

Itt a nagy antifa-széljobb vita a Polbeatben: "Nefelejcs" Gergő vs. Lipták Tamás, csütörtök 18 óra, R56!

‎Polbeat 2025 május 29.
Szélsőbal nincs, de igény az volna rá - írta Varga "Nefelejcs" Gergő hét éve a Tett blogon. Nem kellett sokat várnia, hogy a folyamatosan tüzelt antifa csoportok végül radikalizálódjanak, elég csak az Ilaria Salis-féle, 2023-as budapesti terrortámadásra gondolni. Varga "Nefelejcs" Gergő, aki a marxista portál, azaz a Mérce munkatársaként, a Vörös Szittya vlog arcaként és mindenek előtt antifa szervezőként ismert, elfogadta a PestiSrácok felkérését, hogy a másik nagy közéleti szubkultúra, a nemzeti radikálisok emblematikus képviselőjével, Lipták Tamással, a Jobbszélső Telegram csatorna szerkesztőjével, a Magyar Jelen szerzőjével megmérkőzzön a Polbeat nyilvános felvételén, május 29-én, csütörtökön, 18 órától, az R56 Sörözőben. Mérkőzésvezető: Huth Gergely és Kertész Dávid.