Pesti Srácok

Terroristákat fogtak Isztambulban

Terroristákat fogtak Isztambulban

Őrizetbe vette a török rendőrség Isztambulban az Iszlám Állam (IÁ) dzsihadista szervezet három feltételezett tagját, akik merényletre készültek a transzneműek június 19-ére tervezett, de végül betiltott felvonulásán a metropolisz belvárosában - jelentette szerdán a Dogan török hírügynökség. A három feltételezett terroristát kedd este fogták el.

A török hatóságok június 17-én közbiztonsági aggodalmakra hivatkozva betiltották a júniusi isztambuli melegfelvonulásokat, miután az egyik ultranacionalista ifjúsági csoport azzal fenyegetőzött, hogy mindent el fog követni a két rendezvény megakadályozására. Június 19-ére a transznemű emberek támogatásáért terveztek egy menetet, míg az idei meleg büszkeség parádét, amely korábban a muzulmán világ legnagyobb ilyen jellegű rendezvénye volt, egy héttel későbbre, június 26-ára hirdették meg.

A rendőrséghez a nacionalisták fenyegetésével párhuzamosan olyan bejelentés is érkezett, hogy az IÁ szándékozik támadást végrehajtani a 19-ei felvonuláson. A terrorelhárítók még június 17-én házkutatásokat tartottak, 3 embert őrizetbe vettek. A gyanúsítottak lakásain robbanóövet, katonai álcát, késeket és lézeres távolságmérőt találtak. Az előállítottakat kedden este bírósági döntés értelmében letartóztatták. Egyikük, Fuat Günes török nemzetiségű, a két másik személy, Zelimhan Aslanbek és Bekhan Alim Han pedig az Oroszországhoz tartozó észak-kaukázusi Dagesztánból származik. A feltételezett IÁ-tagok többször jártak a szervezet háborús területein, Isztambulban terrorcselekményekhez szükséges alapanyagok, valamint eszközök őrzéséért és kézbesítéséért feleltek.

PestiSracok facebook image

Június 19-én az LGBT-közösség mintegy 50 aktivistája a tiltás ellenére felvonulásra készült a város sétálóutcájában, az Istiklalon, de a rendőrség könnygázt bevetve szétoszlatta a csoportot.

Számos más muzulmán államtól eltérően Törökországban a XIX. század közepe óta nem bűncselekmény a homoszexualitás, ugyanakkor a másság iránti előítéletek széles körben elterjedtek. Az isztambuli melegfelvonulást 2003 óta rendezik meg, de tavaly már egyszer betiltották azzal az indokkal, hogy a muszlim böjti hónap, a ramadán idejére esett. Az idén tervezett felvonulások is a ramadán idejére esnek.

Az Iszlám Állam ebben az évben már két öngyilkos merényletet követett el Isztambulban.

Forrás: MTI, Fotó: sputniknews.com

Ajánljuk még

Bűnismétlésbe bukhat bele a Fortress-es álbróker – Ezúttal saját ügyvédjét és a Duna Plaza eladóit húzta le

Exkluzív 2023 október 19.
Újabb károsultak tettek feljelentést a hírhedt Fortress-es Sz. Zsolt ellen (korábbi nevén F.-Sz. Zsolt), aki 2012 és 2014 között a vád szerint tízmilliárd forinttal károsított meg több mint kétezer embert. Bár jogi játszmák által akár még 20 évig elhúzódhat évek óta tartó büntetőpere, most mégis visszakerülhet a rácsok mögé, annak ellenére, hogy már leülte előzetesben a törvény által meghatározott felső határt, a három évet. Azok a károsultak, akik a PestiSrácok.hu-nál jelentkeztek és büntetőfeljelentést is tettek a rendőrségen, egytől egyig új átvertek: mindegyiküket az idei évben rövidítette meg a férfi több millióval. Ezt pedig úgy hívják: bűnismétlés, ami a kényszerintézkedések elrendelésének egyik különös feltétele.

Újabb lila-fehér tragédia – Elhunyt az első magyar univerzális balhátvéd, Tóth „Jokka”

Exkluzív 2022 augusztus 12.
Életének 71. évében elhunyt Tóth József, az Újpest korábbi 56-szoros válogatott labdarúgója. A futballistaberkekben csak „Jokka” névre hallgató egykori kiváló balbekk két világbajnokságon is tagja volt a magyar válogatottnak, és éveken keresztül együtt futballozott a közelmúltban elhunyt két újpesti klasszissal, Törőcsik Andrással és Kardos Józseffel. Tóth József temetéséről később intézkednek.