Pesti Srácok

Likvidálták az Iszlám Állam egyik vezetőjét

Likvidálták az Iszlám Állam egyik vezetőjét

Az egyiptomi hadsereg azt állítja, megölték az Iszlám Állam vezetőjét, aki azt a sínai-félszigeti ágat vezette , amely az orosz utasszállító lelövéséért felelhet.- írja a 24.hu.

Az MTI azt írja, a hadsereg Facebook-oldalán tudatta, hogy Áris város térségében végrehajtott sorozatos légicsapásokkal végzett Anszárival és az Iszlám Állam 45 másik harcosával, valamint a csoport által használt fegyver- és lőszerraktárakat semmisített meg.

Az Iszlám Állam sínai-félszigeti ága egyelőre nem erősítette meg vezetőjének halálhírét. A terrorszervezet a Gázai övezet, Izrael és Egyiptom közötti hármas határ egyiptomi oldalát tartja ellenőrzése alatt. 2014 októberében fogadtak hűséget az Iszlám Állam önjelölt kalifájának, és azóta a dzsihadista hálózat egyiptomi ágaként működnek.

PestiSracok facebook image

Forrás: 24.hu/Index.hu fotó: cnn.com

Ajánljuk még

Hová tűnt a galambászok pénze? – Nyomozás és botrányok sora a sportszövetségnél

Exkluzív 2023 október 27.
Áll a bál a Magyar Postagalamb Sportszövetségnél, miután kiderült, hogy hosszú időn szórhatta el indok nélkül a szövetség pénzét, sok esetben saját családtagjait is haveri körét hizlalva az előző elnökség – tudta meg a PestiSrácok.hu. A zűrös pénzügyek miatt több feljelentés történt a közelmúltban, az elnöknek mégis kemény harcokat kell vívnia az elnökségben egyelőre többségben lévő régi garnitúrával. Azokkal, akik a birtokunkba került számlák alapján rendkívül jól jártak a korábbi időszakban. Többek között közpénzmilliók landoltak Lajosmizse milliárdos vállalkozójánál, a Magyar Postagalamb Szövetség elnökségi tagjánál, de a nemzetközi szövetség elnöke párjánál – aki mellesleg a sárospataki egyetem augusztusban bukott rektora – és annak lányánál is. A konferencia összköltségének pedig a negyedét logóhasználatért fizették ki a nemzetközi szövetségnek. Mindez akkor történik, amikor Magyarország a 2026-es postagalamb-olimpia megrendezésének fő esélyese.