Pesti Srácok

Trump: Obama az Iszlám Állam alapítója

Trump: Obama az Iszlám Állam alapítója

Trump minden nap mond valami botrányosat. Pedig hétfőn még úgy tűnt, zuhanó népszerűségi mutatóira azzal reagál, hogy "normális" jelölt lesz belőle - írja a nol.hu.

El is mondott egy komoly, jól előkészített gazdaságpolitikai beszédet, ám kedden már azzal botránkoztatott meg mindenkit, hogy erősen kétértelmű kijelentést tett arról, hogy a fegyvereikhez ragaszkodó amerikaiak mit tegyenek Hillary Clintonnal. Trump szerint csak szavazásra buzdított, de nehéz nem azt kihallani a mondatból, hogy a fegyveres erőszakra buzdít.

Obamáról és az IS-ről Floridában, egy különösen heves érzelmek dominálta választói nagygyűlésen beszélt a Fehér Házért harcba szálló ingatlanmilliárdos. „Bizonyos szinten, tudják, tiszteli Obamát. Ő alapította. <...> És azt mondanám, a társalapító pedig az a tisztességtelen Hillary Clinton" – mondta Trump, aki a Krím-félszigetről is hosszas fejtegetésbe bocsátkozott. A beszédben a republikánus elnökjelölt hangsúlyosan az amerikai elnök teljes nevét használta: Barack Hussein Obama. Nem először próbálja kapcsolatba hozni az iszlám vallással, illetve a muzulmán szélsőségesekkel az elnököt. Azt is érdemes felidézni: Trump volt az, aki hosszú ideig megkérdőjelezte, hogy vajon Obama az Egyesült Államokban született-e. Ugyanis ha így lett volna, nem lehetett volna belőle elnök. Trump az elnök keresztény vallását is megkérdőjelezte akkor.

PestiSracok facebook image

Forrás: nol.hu, Fotó: cannamagazine.com

Ajánljuk még

Az ellenzék kedvenc egyháza éveken át lophatta meg saját, szerencsétlen sorsú munkavállalóit – Megszólalt a PS-nek egy károsult

Exkluzív 2022 szeptember 13.
Kilátástalan helyzetbe került – méghozzá abszolút önhibáján kívül – egy fővárosi asszony, aki közel kilenc éven át dolgozott Iványi Gábor egyházának egyik intézményénél. A Dankó utcai hajléktalanszállón takarított; a sors fintora, hogy most ő maga is az utcára kerülhet. Miután súlyos egészségkárosodást szenvedett, leszázalékolták és orvosi javaslatra nem érintkezhet vegyszerekkel, így addigi munkáját sem folytathatta. Munkáltatója, a Magyarországi Evangéliumi Testvérközösség Fűtött Utca nevű intézménye öt hónapja közös megegyezéssel megszüntette a munkaviszonyát. Utána jött az igazi feketeleves: amikor a rokkantsági ellátás hivatalos ügyeit intézte volna, kiderült, hogy hosszú éveken át becsaphatták: a nő ugyanis úgy tudta, hogy be van jelentve, hivatalosan foglalkoztatják, ennek megfelelően kapta meg a kilépő papírját is. Ezzel szemben, bár az elmúlt közel kilenc évben folyamatosan dolgozott, az utóbbi öt évben mindössze 59 napra volt bejelentve. Az asszonynak felbecsülhetetlen károkat okoztak: jelenleg nem jogosult a megváltozott munkaképességűek ellátására, nincs egészségbiztosítása, és bár 60 éves, az öregségi nyugdíjhoz a 40 év kötelező letöltött szolgálati időből évei fognak hiányozni, úgy, hogy egyébként az utóbbi közel egy évtizedben végig ugyanott dolgozott. Ráadásul nem is akárhol: egy olyan szociális feladatokat ellátó egyháznál, amelynek vezetői az elesettek támogatását választották valaha életfeladatuknak.