Pesti Srácok

Ferenc pápa: a Vatikánban van korrupció, de az Úr mindig küld egy pénzügyest

Ferenc pápa: a Vatikánban van korrupció, de az Úr mindig küld egy pénzügyest

"A Vatikánban jelen van a korrupció, de nem veszítettem el a nyugalmam" - nyilatkozott Ferenc pápa a Corriere della Sera című olasz napilapnak adott csütörtöki interjúban. Kijelentette, az Úr nagyon azt szeretné, hogy az egyháziak szegények legyenek, és "amikor nem azok, az Úr küld egy pénzügyest, aki csődbe viszi a rendet".

Ferenc pápa azt követően adott interjút, hogy Róma utcáin a napokban több száz - ismeretlen szerzőjű - plakát jelent meg, amelyek bírálták egyházvezetői szerepét.

- jelentette ki, hangsúlyozva, hogy Buenos Aires érsekeként több feszültség és szorongás volt benne, mint pápává választása óta. Hozzátette, ha problémája van, leírja, és a papírt a szobájában álló Szent József-szobor talpa alá helyezi, és már egész matrac halmozódott fel a papírokból.

PestiSracok facebook image

Elmondta, hogy 2013 márciusában, a pápaválasztást megelőző bíborosi tanácskozásokon a Vatikán problémáiról és reformjairól volt szó.

- mondta Ferenc pápa. Kijelentette, az Úr nagyon azt szeretné, hogy az egyháziak szegények legyenek, és "amikor nem azok, az Úr küld egy pénzügyest, aki csődbe viszi a rendet". Az egyházfő valószínű az egyik olaszországi ferences rendre utalt, amelyet éppen feltételezett pénzügyi visszaélések miatt pápai felügyelet alá helyezett, és ezért bírálatok érték.

Ferenc pápa a szexuális visszaélésekről kijelentette, hogy amikor egyházi személy követ el ilyet, "az teszi tönkre Jézus tetteit, akinek Jézust kellene hirdetni". Azt mondta," ez betegség, és ha nem vagyunk meggyőződve arról, hogy ez betegség, akkor nem lehet jól megoldani a problémát". Hangsúlyozta, hogy a papok szexuális visszaéléseivel szembeni fellépésben kiemelt figyelmet kell fordítani a papok képzésére és kísérésére, nem szabad papjelölteket elfogadni érzelmi érettségük felmérése nélkül.

Egyházának feladataként Ferenc pápa ismételten az "egzisztenciális" és "társadalmi" szegények segítését jelölte meg, akikhez az egyháznak ki kell lépnie a világba. Gondolni kell a migrációhoz és a menekültekhez fűződő szegénységre, "a nemzetközi megállapodásoknál fontosabb azoknak az embereknek az élete" - mondta Ferenc pápa.

A pápaellenes plakátok szövege szerint az egyházfő kongregációkat helyezett felügyelet alá, bíborosokat tolt félre és "lefejezte" a Szuverén Máltai Lovagrendet. Ennek élére Ferenc pápa február elején nevezett ki pápai delegátust, amíg megválasztják a rend lemondott nagymesterének utódját.

Forrás: MTI; fotó: kenyapoa.worldpress.com

Ajánljuk még

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.

A patriotizmus maga a lázadás - Lajkó Fanni és Szűcs Gábor a Polbeatben

‎Polbeat 2024 december 16.
A mai világ arról szól, hogy egyáltalán ne legyenek nemzetek, ebben pedig a patriotizmus eszméje maga a lázadás. Nemigen maradt olyan uniós tagállam, ahol annyira hazaszeretők az emberek, mint mi, magyarok. Szerencsések vagyunk, hiszen Nyugat-Európában már kevert a társadalom, s lényegében nincs az embereknek nemzettudata - mondta a Polbeat című műsorunkban Lajkó Fanni, jogász az Alapjogokért Központ elemzője, aki másik vendégünkhöz, Szűcs Gábor jogász-elemzőhöz hasonlóan a Nemzeti Ellenállás Mozgalom alapító tagja. Szűcs Gábor ugyanerről így fogalmazott: nem elég önmagában, ha politikusok állnak ki egy ügy mellett, "nekünk is meg kell mutatni, hogy mi a fontos, mert a mi életünkről van szó". Huth Gergely kérdéseire elhangzott az is: Magyar Péter csak epizódszereplő lehet, előbb-utóbb el fog bukni és ezt ő is érzi.