Pesti Srácok

Köves Slomó kitart amellett, hogy a magyar kormány nem antiszemita

Köves Slomó kitart amellett, hogy a magyar kormány nem antiszemita

Köves Slomó azzal kavart nagy port múlt héten, hogy a kormánypárti médiában elmondta, nem tartja antiszemitizmusnak a sorosozást. A Magyar Narancs szintén szóra bírta az óbudai zsinagóga rabbiját az ügy kapcsán, aki a lapnak ismét elmondta: Soros György nem zsidóként, hanem kapitalistaként szerepel nyilvánosságban, és ha valaki valamiről megkérdezi, akkor oldalaktól függetlenül készséggel válaszol. A lap, bár megpróbálta, nem tudta meggyőzni Kövest arról, hogy a sorosozás valójában antiszemitizmus.

A sorosozásról és a Fidesz-EMIH viszonyról kérdezte Köves Slomót a Magyar Narancs. A rabbi a lapnak elmondta, hogy nem fűzi őket más viszony a mostani kormányhoz, mint bármelyik korábbihoz, és azt sem gondolja, hogy más viszonyuk van a Fidesszel, mint más egyházaknak. Úgy véli, a társadalom minden rétegével és politikai oldallal olyan viszonyra kell törekedni, amelyben megadatik az együttműködés lehetősége, kivéve persze akkor, ha egy politikai erő programjának része az etnicista gyűlöletkeltés.

Köves az interjúban ismét megerősítette azt a véleményét, mely szerint a sorosozás nem antiszemitizmus, úgy gondolja, hogy Soros György nem mint zsidó szerepel a nyilvánosságban, hanem a globális kapitalizmus képviselőjeként, így az ellene szóló kampányok Macedóniában, Magyarországon és Izraelben nem az antiszemitizmust használják fel, hanem a kapitalizmus spekuláns természete iránti ellenszenvet.

PestiSracok facebook image

- mondta.

A rabbi hozzátette, ettől független szerinte „émelyegtető” megnyilvánulásai is vannak.

A Magyar Narancs bár többször, többféleképpen is feltette a kérdést, nem tudta meggyőzni Kövest arról, hogy a sorosozás antiszemitizmus, a rabbi a lapnak elmondta, nem lehet belemenni abba a játékba, amelyikben a zsidóság és a finánctőke közé egyenlőségjel van téve. Hangsúlyozta, sajnálná, ha a CEU-t ellehetetlenítenék, de hazudna, ha azt kellene mondania, hogy az intézmény helyzetének megnehezítése mögött antiszemita érdekek vannak.

A tévében arról kérdeztek, hogy a magyar kormány antiszemita-e, és a válasz erre az, hogy nem.

- mondta.

Forrás: Magyar Narancs, Fotó: 24.hu

Ajánljuk még

Boros Lajos, az "erkölcsi nulla", a "tégla" – Így lett a KISZ dalnokából a Hanglemezgyár cenzora

A Hálózat 2020 június 14.
Boros Lajos, a ma is népszerű "Lali király" a Danubius Rádiónál, Bochkor Gábor társaként lett igazán ismert. A hetvenes években még politikai csasztuskákat énekelt, olyan gyengén, hogy azt még az akkori sajtó is kritizálta. A KISZ egyik kedvence eredetileg mérnök volt, de olyan jól helyezkedett, hogy 1973-ban már ő is kimehetett a berlini VIT-fesztiválra. Egy másik rendszerkedvenc duó szerint Boros feljegyzéseket írt róluk, ők ezért nem mehettek a következő VIT-re, Kubába, holott Fidel Castro öccse is rajongott értük. Ők egyszerűen "téglának" nevezték Borost. Tény, hogy Boros jól helyezkedett, mert a Hanglemezgyárnál folytatta, ahol Bors Jenő és Erdős Péter befolyásos munkatársa lett. Galla Miklós szerint Boros "erkölcsi nulla" volt, és szándékosan gyereklemezként adta ki az albumukat. A ma már kevéssé ismert, de akkor nagyon népszerű Névtelen Nulla szerint nekik is Boros tartott be, legnagyobb sikereik idején nem adta ki a lemezüket, és később is C kategóriásak lettek. Boros Lajos ismeretlen története.

Háromgyermekes postáskisasszonnyal, a pártklub kalandos múltú sztárjával bukott le Jakab Péter

Exkluzív 2021 november 24.
Háromgyermekes édesanya Molnár Enikő, Jakab Péter kabinetfőnöke, akivel lebukott a Jobbik elnöke – tudta meg a PestiSrácok.hu. Hétfőn a Bors hozott hozott nyilvánosságra egy videofelvételt, amelyen az látható, hogy Jakab egy budapesti lakásnál várja a nőt, majd széttárt karokkal rohan elé, másnap reggel pedig nagy körültekintéssel, együtt is távoztak a lakásból. Az azóta megjelent cikkek szerint Jakab autója többször is ennél a lakásnál parkolt és olyan fotó is nyilvánosságra került, amelyen a Jobbik elnöke egy bőrönddel érkezik a lakáshoz. Kedden pedig arról írt a Bors, hogy bár Molnár Enikő letagadta, hogy Jakab ezúttal is nála töltötte az éjszakát, később úgy menekítették ki a politikust a lakásból. Jakab Péter persze tagad és perrel fenyeget mindenkit, azt próbálja elhitetni, hogy csak munkakapcsolat fűzi a kabinetfőnökéhez, és egész éjszakákon át csak dolgoznak.