Pesti Srácok

A kubai pap szerint a Szentháromság bizonyítja, hogy Isten is transznemű

A kubai pap szerint a Szentháromság bizonyítja, hogy Isten is transznemű

Már a kommunizmus sem a régi: Kubában megtartották az első – transznemű pap által vezetett – "transzmisét - írja a Reuters cikke alapján a 888.hu."

A vallási életbe is beférkőzött a liberalizmus egyik alapértéke, ráadásul a kommunista Kubában. Alexya Salvador brazil származású pap/papnő volt a vezetője az ominózus matanzasi (kubai város) misének. Szivárványos zászlók "díszítették" a templomot, amíg a transznemű pap világoskék, rózsaszín és fehér úgynevezett "transzszíneket" viselt a pénteki misén, ami az első ilyen volt Kubában. Már ez is jól jelzi, hogy mennyit változott az ország 1959 óta, hiszen a forradalmat követően a homoszexuálisokat javítótáborokba küldték.

Minden ember számára elért egyenlőség ünnepe a ma éjszaka, ez új korszakot teremt Kubában. Isten szeretete a végtelenségig elfogadó"

– mondta Alexya Salvador. A pénteki mise a háromnapos Matanzas város által szervezett transzszexuális és vallási konferencia bevezetője volt. Az eseménnyel összefüggésben olyan vélemények is megfogalmazódtak, hogy Isten transznemű volt, mivel a Szentháromságban (az Atya, a Fiú és a Szentlélek) is mind a két nem szerepel.

PestiSracok facebook image

A 888.hu szerint már csak az a kérdés, hogy a transzneműeknek miért kell transzmise, miben különbözhet vallási igényük egy heteroszexuális emberétől, valamint hogy a világ istenhívői mit szólnak a transznemű Isten gondolatához?

Forrás: 888.hu, fotó: Reuters

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!