Pesti Srácok

Lezárták a nyomozást Havas Szófia ellen

null

Bűncselekmény hiányában megszüntették a nyomozást Havas Szófia szocialista politikus ügyében - írja a Magyar Idők. Az ügyészség szerint nem követte el a kommunizmus bűneinek tagadását 1956 hőseinek gyalázásával.

A Fővárosi Főügyészség közleményben azt írta: a tényállásszerűséghez, azaz a bűncselekmény megvalósulásához nem elegendő általánosságban a hatalom erőszakos úton történő megszerzésével kapcsolatos kommunista bűnöket tagadni. A bűncselekményt azzal lehet elkövetni, ha valaki konkrétan a diktatúrákhoz kapcsolódó népirtás, vagy súlyukban ehhez hasonló bűnök tényét tagadja, kétségbe vonja, vagy jelentéktelen színben tünteti fel.

Havas Szófia ellen azután indult eljárás, hogy a Jobbik feljelentette, miután tavaly október 23-án az orosz állami televízióban az ’56-os szabadságharc résztvevőiről úgy fogalmazott:

PestiSracok facebook image

Szávay István jobbikos ország­gyűlési képviselő a Magyar Időknek az eredmény kapcsán úgy fogalmazott: megdöbbent, hogy bárki kedvére gyalázhatja az ’56-os hősöket, ugyanakkor érdekes kérdés, hogy a történelmi tények megítélésében a büntetőjognak van-e felelőssége, vagy az oktatásnak.

– mondta.

Forrás: Magyar Idők; Fotó: Fotó: MSZP/Youtube

Ajánljuk még