Pesti Srácok

MSZP: Orbán megtizedeli Magyarországot

MSZP: Orbán megtizedeli Magyarországot

Az MSZP szerint Orbán Viktor „megtizedeli Magyarországot". Bangóné Borbély Ildikó, az ellenzéki párt országgyűlési képviselője vasárnapi sajtótájékoztatóján úgy fogalmazott, bár a miniszterelnök tíz év alatt egymillió új munkahelyet ígért, ezt nem váltja be, sőt „ha így haladunk", nyolc év alatt egymillióan hagyják el az országot „a Fidesz bűnei miatt".

A dolgozók „elmenekülnek", eddig mintegy hatszázezren tettek így, és a Központi Statisztikai Hivatal Népességtudományi Kutatóintézet elemzése alapján a következő években további csaknem négyszázezren tervezik a kivándorlást a nagyobbik kormánypárt politikája miatt - mondta. A kabinet tehát „megtizedeli Magyarországot", az itthon maradó elesetteket pedig magukra hagyja - értékelt a szocialista képviselő.

Úgy fogalmazott, hogy a 2018-as költségvetést a Fidesz dicséri, mindenki más azonban menekül a dokumentum elől. Feltette a kérdést, ha a munkából élők költségvetéséről van szó, mi a helyzet a munkanélküliekkel, a nyugdíjasokkal, a gyermekekkel. Az MSZP szerint a nagyobbik kormánypárt maga ismeri be, hogy a dokumentum kirekeszt mintegy hatmillió embert, holott Magyarország egészére kellene vonatkoznia. Ugyanakkor még az sem igaz teljesen, hogy a munkából élőké a költségvetés, valójában az igazságtalanságé és a korrupcióé - folytatta. Beletervezték Mészáros Lőrinc "következő 100 milliárdját", amit "Orbán Viktornak és családjának gyűjtöget strómanként".

PestiSracok facebook image

- hangsúlyozta Bangóné Borbély Ildikó.

Közölte, egyebek mellett 35 százalékkal emelnék a családi pótlék és a gyermekgondozási ellátások összegét. A rászoruló gyermekek iskolai szünidei étkeztetésére fordított forrás 50 százalékos növelését indítványozták. A bevezetendő kivételes rokkantsági ellátásra szánt keretet 150 millió helyett 1 milliárd forintban határoznák meg, a szociális tűzifa finanszírozására 3 milliárd helyett 6 milliárdot nyújtanának. Megdupláznák a közgyógyellátás és más szociális juttatások összegét is, míg az ápolási díjat 80 százalékkal emelnék. A lakhatási szegénység csökkentése érdekében egy 30 milliárdos módosító javaslatot adtak be - sorolta.

- hangoztatta, hozzátéve, van pénz a költségvetésben, csak a megfelelő célokra kellene fordítani.

Forrás: MTI; fotó: sikerado.hu

Ajánljuk még

Itt a nagy antifa-széljobb vita a Polbeatben: "Nefelejcs" Gergő vs. Lipták Tamás, csütörtök 18 óra, R56!

‎Polbeat 2025 május 29.
Szélsőbal nincs, de igény az volna rá - írta Varga "Nefelejcs" Gergő hét éve a Tett blogon. Nem kellett sokat várnia, hogy a folyamatosan tüzelt antifa csoportok végül radikalizálódjanak, elég csak az Ilaria Salis-féle, 2023-as budapesti terrortámadásra gondolni. Varga "Nefelejcs" Gergő, aki a marxista portál, azaz a Mérce munkatársaként, a Vörös Szittya vlog arcaként és mindenek előtt antifa szervezőként ismert, elfogadta a PestiSrácok felkérését, hogy a másik nagy közéleti szubkultúra, a nemzeti radikálisok emblematikus képviselőjével, Lipták Tamással, a Jobbszélső Telegram csatorna szerkesztőjével, a Magyar Jelen szerzőjével megmérkőzzön a Polbeat nyilvános felvételén, május 29-én, csütörtökön, 18 órától, az R56 Sörözőben. Mérkőzésvezető: Huth Gergely és Kertész Dávid.

„Sok zenekar szeretne ekkora szubkultúrának játszani” – Petrás János és Bäck Zoltán, a Kárpátia tagjai a Polbeatben

‎Polbeat 2023 január 24.
Petrás János, a zenekar énekes–szövegírója, és Bäck Zoltán gitáros már régi vendégek a köreinkben. Petrás a PestiSrácokon osztotta ki a Gyurcsánnyal szövetkező Jobbikot, itt méltatta a koronavírus-járványban hősként helytálló ápolókat és szintén a PS-en követelte, hogy fosszák meg magyar állampolgárságuktól a hazát eláruló momentumosokat, míg Bäck a Halhatatlanok napja című megemlékezésünkön szólalt fel korábban, az ’56-os hősök bátorságát hangoztatva. Vésey Kovács László és Ambrózy Áron most a csapat körül kialakult „k*rva nagy szubkultúráról”, a készülő lemezükről, az ún. nemzeti rockról és a környező államokban támadt nehézségeikről beszélgetett a két zenésszel, de persze a politikai kitekintés is belefért a programba.