Pesti Srácok

Előzetesbe került az Amnesty törökországi vezetője

Előzetesbe került az Amnesty törökországi vezetője

Fegyveres terrorszervezet támogatása miatt került előzetes letartóztatásban hat, már korábban őrizetbe vett aktivista Törökországban- jelentette a Dogan török hírügynökség.

Az Amnesty International törökországi irodájának vezetője, Idil Esert mellett további kilenc jogvédőt állítottak elő a török hatóságok múlt héten, az isztambuli Nagy-sziget egyik szállodájában. A letartóztatott aktivisták akkor egy kiberbiztonsági és adatkezelési tréningen vettek részt a szervezet szerint. A letartóztatottak között van egy svéd, egy német állampolgár is. Négy embert ugyan szabadon engedtek, de nem utazhatnak külföldre. A gyanúsítottak ügyvédje azt állította, hogy még senkitől nem kapott információt, hogy védencei melyik terrorszervezetet támogatták volna.

Forrás: MTI, fotó: Facebook

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Itt a nagy antifa-széljobb vita a Polbeatben: "Nefelejcs" Gergő vs. Lipták Tamás, csütörtök 18 óra, R56!

‎Polbeat 2025 május 29.
Szélsőbal nincs, de igény az volna rá - írta Varga "Nefelejcs" Gergő hét éve a Tett blogon. Nem kellett sokat várnia, hogy a folyamatosan tüzelt antifa csoportok végül radikalizálódjanak, elég csak az Ilaria Salis-féle, 2023-as budapesti terrortámadásra gondolni. Varga "Nefelejcs" Gergő, aki a marxista portál, azaz a Mérce munkatársaként, a Vörös Szittya vlog arcaként és mindenek előtt antifa szervezőként ismert, elfogadta a PestiSrácok felkérését, hogy a másik nagy közéleti szubkultúra, a nemzeti radikálisok emblematikus képviselőjével, Lipták Tamással, a Jobbszélső Telegram csatorna szerkesztőjével, a Magyar Jelen szerzőjével megmérkőzzön a Polbeat nyilvános felvételén, május 29-én, csütörtökön, 18 órától, az R56 Sörözőben. Mérkőzésvezető: Huth Gergely és Kertész Dávid.

Nagyon súlyos, sötét dolgokról írok - Mező Gábor az első novelláskötetéről, régi és új ügynökökről (PS-videó)

‎Polbeat 2024 szeptember 10.
Nagyon súlyos, sötét történetekről írok. Gondolom nem meglepetés, hogy a XX. század második feléből. Azért dolgozom, hogy valamennyire tanuljunk a múltból, és ne menjünk bele ugyanazokba a csapdákba, amikbe korábban. Erre vonatkozik a cím, hogy Az ördög van odakint. Az ördögöt valahogy kívül kell tartanunk, nem szabad beinvitálni a házunkba. Ugyebár csak akkor tud bejönni, ha meghívjuk - mondta Mező Gábor kutató-író első novelláskötetéről, Huth Gergely kérdéseire.