Pesti Srácok

Nem Tündérkert, hanem sunyiság – Nem kérnek a próbabetelepítésből a keszthelyiek

Nem Tündérkert, hanem sunyiság – Nem kérnek a próbabetelepítésből a keszthelyiek

Minden lehetséges eszközzel igyekeznek megakadályozni a Kis-Balaton környéki települések vezetői, hogy a Migration Aid bevándorlókat költöztethessen a területükre – nyilatkozta Keszthely polgármestere. Ruzics Ferenc a MagyarIdők.hu-nak felidézte, a civil szervezet egy Zalavár melletti területen kapott lehetőséget arra, hogy átmeneti szállásokat alakítsanak ki, de erről nem kérdezték meg a környék önkormányzatait.

A polgármester közölte a portállal közölte, természetesen éppúgy elfogadhatatlan lenne, ha az Alföldre, vagy a Nyírségbe vinnék a migránsokat, és hozzátette, különösen felháborítónak tartja azt a „sunyiságot”, hogy a Migration Aid egyetlen önkormányzatot sem keresett meg az elképzeléseikkel kapcsolatban.

Manninger Jenő, a választókerület országgyűlési képviselője elmondta, az emberek alapvetően segítőkészek, ugyanakkor attól tartanak, hogy a Migration Aid akciója egyfajta betelepítési próbálkozás, mivel a civil szervezeterősen kötődik Soros Györgyhöz. Hozzátette, „a hatóságok megvizsgálják, hogyan lehet megakadályozni az akciót, ha pedig a migránsok megjelennének, akkor mindent ellenőrizni fognak, felkészültek rá”. Megjegyezte, semmiképp sem szeretnék, ha a migránsok letelepedénének.

Emlékezetes, a Magyar Idők hétfőn számolt be arról, hogy a Migration Aid közösségi oldala szerint a szervezet aktivistái pénteken indulnak Zala megyébe, hogy előkészítsék a Tündérligetnek keresztelt rögtönzött befogadótábort. A telken, amely egy osztrák vállalkozó tulajdona, három faház áll, amelyekben a tél beálltáig lakhatnak majd az egy-két hetes időközönként cserélődő migránsok.

PestiSracok facebook image

Forrás: magyaridok.hu; fotó: sputniknews.com

Ajánljuk még

Háromgyermekes postáskisasszonnyal, a pártklub kalandos múltú sztárjával bukott le Jakab Péter

Exkluzív 2021 november 24.
Háromgyermekes édesanya Molnár Enikő, Jakab Péter kabinetfőnöke, akivel lebukott a Jobbik elnöke – tudta meg a PestiSrácok.hu. Hétfőn a Bors hozott hozott nyilvánosságra egy videofelvételt, amelyen az látható, hogy Jakab egy budapesti lakásnál várja a nőt, majd széttárt karokkal rohan elé, másnap reggel pedig nagy körültekintéssel, együtt is távoztak a lakásból. Az azóta megjelent cikkek szerint Jakab autója többször is ennél a lakásnál parkolt és olyan fotó is nyilvánosságra került, amelyen a Jobbik elnöke egy bőrönddel érkezik a lakáshoz. Kedden pedig arról írt a Bors, hogy bár Molnár Enikő letagadta, hogy Jakab ezúttal is nála töltötte az éjszakát, később úgy menekítették ki a politikust a lakásból. Jakab Péter persze tagad és perrel fenyeget mindenkit, azt próbálja elhitetni, hogy csak munkakapcsolat fűzi a kabinetfőnökéhez, és egész éjszakákon át csak dolgoznak.