Pesti Srácok

Németh Szilárd: az egész Jobbik nyugdíjasszapuló

Németh Szilárd: az egész Jobbik nyugdíjasszapuló

Németh Szilárd Fidesz-alelnök szerint az egész Jobbik magáévá tette az ellenzéki párt elnökének, Vona Gábornak a nyugdíjasokkal kapcsolatos álláspontját, "provokációját", hiszen a Jobbik más politikusai sem kértek még bocsánatot az idős emberektől.

A kormánypárti képviselő azután tartott sajtótájékoztatót, hogy hétfő délelőtt Csepelen nyugdíjasokkal találkozott. Úgy fogalmazott: a csepeli nyugdíjasok tiszteletet és megbecsülést várnak el mindenkitől, leginkább a politikusoktól. Németh Szilárd több résztvevő véleményét is idézte Vona Gábor néhány héttel ezelőtti, nyugdíjasokról szóló Facebook-bejegyzéséről. Elmondta, volt, aki szerint a nyugdíjasokon keresztül a családokat támadták meg, mert a nagymamák a családok legfontosabb részét képezik, és "hogy jön valaki ahhoz, hogy a nagymamát egy ilyen vérben forgó szemű, agresszív valakinek nevezze". Volt, aki arról beszélt - folytatta -, hogy ha bármely kisebbségi csoportot "ilyen típusú támadás érhet" egy ellenzéki politikus részéről, akkor mi lesz, ha hatalomra kerülnek, meddig fognak elmenni, mit fognak megengedni maguknak. A Fidesz alelnöke hozzátette: egy másik nyugdíjas véleménye szerint a Jobbik elnökének "provokációja" egy "tervezett program", ezért is nem kér bocsánatot Vona Gábor.

Az Európai Bizottság elnökének a határvédelmi kiadások ügyében írt Vona-levélről Németh Szilárd kérdésre azt mondta: Vona Gábor kínjában már mindent csinál, napokkal a miniszterelnök Jean-Claude Junckernek címzett levele után "Orbán Viktor-epigonként" ő is gyorsan írt egyet, de "gyakorlatilag ez egy feljelentő levél", amelyben "feljelenti az országot". "Kágébéla után jön Vona: Kágébéla elárult bennünket, Vona Gábor feljelent" - fogalmazott a Fidesz-alelnök.

MTI

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!