Pesti Srácok

Simicska milliárdos tiltott támogatással segíti a Jobbikot?

Simicska milliárdos tiltott támogatással segíti a Jobbikot?

Sajátos trükköt talált ki Simicska Lajos és a Jobbik, hogy az átláthatósági törvényt megpróbálják kijátszani, és plakáthelyeket juttasson a Jobbiknak – írja az Origo.hu. A portál arról ír, az üzletember érdekeltségébe tartozó Publimont plakáthelyeinek egyhatodát bocsáthatta a Jobbik rendelkezésére, nagyjából egymilliárd forint értékben.

A portál arról ír, Simicska Lajos cége a Publimont plakáthelyeinek egyhatodát napok alatt játszotta át a Jobbiknak. A Publimont igazgatótanácsának ülésén a hét elején Simicska Lajos személyesen is megjelent, ahol tisztázta, a Jobbik nem tud fizetni, de ennek ellenére plakáthelyeket azonnal biztosítani kell az egykori radikális pártnak, amely majd később rendezi a számlát. Bár az Origo.hu úgy tudja, a kisebbségi tulajdonos nemmel szavazott, Simicska áterőltette elképzeléseit.

A portál hozzáteszi, a plakáthelyek 1 milliárd forintot érhetnek, az egész Pumlimont 6 milliárdot ér, vagyis a cég saját értékének egy hatodát Simicska átjátszotta a Jobbiknak. Az eljárás ugyanakkor törvénysértő, hiszen hirdetőcég nem adhat támogatást pártnak, tiltja a pártokra vonatkozó törvény, azaz itt egyértelműen párttámogatás történt.

Az Origo.hu arról is ír, a Publimont, mint hazánk második legnagyobb reklámcége, a Simicska-birodalom egyetlen nyereségesen működő cége. Az egyik hivatalos tulajdonos régi barátja és üzlettársa, Nyerges Zsolt, rajta kívül pedig két, szintén Simicska-érdekeltségébe tartozó cég. Simicska többi médiacégének idei vesztesége legalább 3 milliárd forint lesz.

PestiSracok facebook image

Teljes cikk itt olvasható.

Forrás: origo.hu

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!