Pesti Srácok

Mindeszentkállán és Csokvaományon időközi polgármester-választást tartottak- Egy fideszes és egy független jelölt nyerte a választásokat

null

Németh László István független jelölt, a település korábbi alpolgármestere nyerte az időközi polgármester-választást vasárnap a Veszprém megyei Mindszentkállán, és Tóth Zsuzsanna, a Fidesz jelöltje nyerte az időközi polgármestert-választást a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei Csokvaományon. A tisztségért hatan indulnak - értesült az MTI-t.

A mindszentkállai választáson egyetlen jelöltként induló Németh László István 60 szavazatot kapott. A 264 lakosú településen a 232 választásra jogosult közül 67 mentek el szavazni, 7 szavazat érvénytelen volt - közölte. A községben azért rendeztek időközi választást, mert a település korábbi vezetője, Keszler Gyula (független) június 30-i hatállyal lemondott.

Szűcs-Tardi Beáta, a Csokvaomány jegyzője az MTI-nek elmondta: a 667 választásra jogosult helybeli közül 485-en szavaztak, ebből egy voks érvénytelen volt. Tóth Zsuzsanna 198 szavazattal nyert, a második helyen végző Sztrakay István Norbert (Jobbik Magyarországért Mozgalom) 168 voksot kapott. A három függetlenként induló jelölt közül Mészáros László 62, Tótszegi István Sándorné 42, Kaló Péter 11 voksot gyűjtött be. A Magyar Munkáspárt jelöltje, Kónya Béla 3 szavazatot kapott. Az időközi polgármester választást azért kellett kiírni, mert a települést eddig vezető Mustos Tibor polgármester egészségügyi okokra hivatkozva lemondott.

MTI; Vezető kép: Budörsinfo

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

A walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy engedje az LMBTQ-propagandát

NVNeugebauer Viktor Sport 2022 november 25.
A FIFA-világbajnokság első napjaiban – mint várni is lehetett – több szurkolót megszólítottak a biztonsági őrök, akik szivárványszínű vagy szivárvány mintájú ruhákat vagy kiegészítőket viseltek. De ez már nem marad így sokáig: a walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy lépjen közbe, és állítsa le az ilyen beavatkozásokat.

Dollárbaloldal – A CIA-ig érnek a szálak

PPestiSrácok.hu Forró drót 2022 november 25.
A baloldal választási kampányát a tengerentúlról milliárdokkal támogató Action for Democracy kapcsolatrendszere egészen az amerikai titkosszolgálatig, a CIA-ig ér – derül ki abból a jelentésből, amelyet a nemzetbiztonsági bizottság szerdán tett közzé. A jelek szerint az amerikaiak által támogatott kör kulcsszereplője a Bajnai Gordon, illetve a Ficsor Ádám nevével fémjelzett DatAdat-csoport, amely gyakorlatilag az ellenzéki kampányt lebonyolította – írja az Origo.