Pesti Srácok

Ismét Ferenc pápa életére törne, és feldúlná a Vatikánt az Iszlám Állam

Ismét Ferenc pápa életére törne, és feldúlná a Vatikánt az Iszlám Állam

A keresztények és a Vatikán elleni fenyegetést, a pápa meggyilkolásának tervét is tartalmazza az az új videó, amelyet interneten terjeszt az Iszlám Állam (IÁ) terrorista szervezet - hozták nyilvánosságra az olasz hatóságok szombaton. A világhálón és a közösségi oldalakon is látható videót az olasz terrorizmusellenes hatóságok vették észre.

A felvételen egy arcát eltakaró fegyveres férfi megfenyegeti a keresztényeket, akiket a kereszt imádóinak nevez. Egy késsel magasba emel egy fejet, amely Ferenc pápára hasonlít. A képek felirata bosszút hirdet hangsúlyozva, hogy a keresztények ünnepei tömegmészárlássá változnak, és a keresztények soha többé nem találnak békére otthonaikban. Az IÁ gyakran közöl a Vatikánt és a pápát fenyegető videókat. A legutolsó augusztusban azzal fenyegetett, hogy az IÁ harcosai eljutnak Rómáig. A korábbi felvételeken összetörtek Krisztust és Szűz Máriát ábrázoló szobrokat, valamint kereszteket. Egy fotomontázson az IÁ zászlaját tűzték ki a Szent Péter tér közepén található obeliszk tetejére.

A Vatikánt évek óra rendkívüli biztonsági gyűrű övezi a vatikáni biztonsági szolgálat, az olasz fegyveres erők katonái és az olasz rendőrség együttműködésével. Hívők és turisták fémdetektoros vizsgálattal juthatnak be a Szent Péter térre és a bazilikába. Nagyobb egyházi eseményeken a Vatikán felé vezető római utcákon is biztonsági kapukat állítanak fel. A fenyegetések ellenére Ferenc pápa nem visel golyóálló mellényt, a pápamobilt nem védi golyóálló üveg és az egyházfő soha nem mond le arról, hogy minél közelebb kerüljön az emberekhez.

Forrás: MTI. Fotó: PS

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Itt a nagy antifa-széljobb vita a Polbeatben: "Nefelejcs" Gergő vs. Lipták Tamás, csütörtök 18 óra, R56!

‎Polbeat 2025 május 29.
Szélsőbal nincs, de igény az volna rá - írta Varga "Nefelejcs" Gergő hét éve a Tett blogon. Nem kellett sokat várnia, hogy a folyamatosan tüzelt antifa csoportok végül radikalizálódjanak, elég csak az Ilaria Salis-féle, 2023-as budapesti terrortámadásra gondolni. Varga "Nefelejcs" Gergő, aki a marxista portál, azaz a Mérce munkatársaként, a Vörös Szittya vlog arcaként és mindenek előtt antifa szervezőként ismert, elfogadta a PestiSrácok felkérését, hogy a másik nagy közéleti szubkultúra, a nemzeti radikálisok emblematikus képviselőjével, Lipták Tamással, a Jobbszélső Telegram csatorna szerkesztőjével, a Magyar Jelen szerzőjével megmérkőzzön a Polbeat nyilvános felvételén, május 29-én, csütörtökön, 18 órától, az R56 Sörözőben. Mérkőzésvezető: Huth Gergely és Kertész Dávid.