Pesti Srácok

Drogfogás az éjszakában - Több mint egy kiló kábítószert szagolt ki Tico, a németjuhász

Egy 39 éves fővárosi férfi autójában, lakásában és annak udvarán, a szemetesben összesen 1093,9 gramm kábítószergyanús anyagot és 17 tablettát találtak szombaton éjszaka a ferencvárosi rendőrök, vagyis szolgálati kutyájuk, Tico. B. László a Soroksári úton úton bukott le, az egyik rendőrlámpánál. A zsaruknak az lett gyanús, hogy bár a lámpa zöldre váltott, az autó nem indult el. Közelebb lépve vették észre, hogy a sofőr a kormányra borulva elaludt.

A férfit felébresztették, akinek zavart beszéde egyértelműen arra utalt, hogy alkohol, illetve más tudatmódosító szer hatása alatt van.

Az autó átvizsgálása során a jobb első ülés alatt, illetve a kesztyűtartóban alufóliába csomagolva kábítószergyanús növényi származékot találtak, majd a helyszínre érkező kábítószer-kereső kutya, Tico jelzéseire további kábítószergyanús növényi származékok és tabletták kerültek elő.

A nyomozók B. László XV. kerületi lakásának átkutatása során Tico segítségével az udvaron lévő szemeteskukában, egy vödörben további kábítószergyanús növényi származékot találtak. A férfitől összesen 1093,9 gramm kábítószergyanús anyagot és 17 darab tablettát foglaltak le.

A Budapesti Rendőr-főkapitányság IX. kerületi Rendőrkapitányságának rendőrei kábítószer-kereskedelem bűntett elkövetésének megalapozott gyanúja miatt folytatnak eljárást B. Lászlóval szemben. A férfi elfogását követően előállították a kerületi rendőrkapitányságra, ahol a nyomozók gyanúsítottként hallgatták ki, majd őrizetbe vették és előterjesztést tettek előzetes letartóztatásának indítványozására.

PestiSracok facebook image

police.hu, Vezető kép: police.hu

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!