Pesti Srácok

Jogerős, helyreigazításra kötelező ítélet ellenére is mosdatja a hazug Ács Dánielt a Gőbölyös Soma-díj zsűrije

Jogerős, helyreigazításra kötelező ítélet ellenére is mosdatja a hazug Ács Dánielt a Gőbölyös Soma-díj zsűrije

Kedden kiadott közleményében mentegeti az immár hivatalosan is hazug Ács Dánielt (képünkön előtérben, egy csomag droggal) a neki a tavalyi Gőbölyös Soma-díjat odaítélő zsűri. A testület továbbra is büszke arra, hogy a Soros György kitartottjaként működő álhírportál, a 444.hu munkatársa úgy kapta meg a tényfeltáró újságírók tevékenységét elismerő díjat, hogy kiderült: az elhíresült dolgozat állításai alaptalanok. Magyar sajtótörténeti mérföldkő, hogy a jogerősen megítélt helyreigazítások sorát generáló cikkekbe látták bele a döntnökök az okonyomozás etalonját, Ácsnak pedig még rágalmazás miatt is felelnie kell majd a bíróságon, miután feljelentette a ferencvárosi önkormányzat.

A zsűri kedden kiadott közelényében az olvasható: A 2017. évi Soma-díjat elbíráló zsűri nevében kijelentjük, hogy a máig nyilvánosságra került információk alapján kitartunk azon döntésünk mellett, hogy az idei díjat Ács Dániel, a 444.hu újságírója nyerte a ferencvárosi korrupciót feltáró cikksorozatáért. Felhívjuk a figyelmet arra, hogy a pályamunkák elbírálásának a pillanatában nem volt – a cikk fontos állításait befolyásoló – jogerős bírósági ítélet a cikk ellen. Hangsúlyozzuk azt is, hogy a Soma-díj átadását követően született – a 444.hu-t a díjazott cikksorozat egyik darabjában található három állítás helyreigazítására kötelező – jogerős bírósági ítélet ellenére a cikkek lényegi állításait továbbra is helytállónak tekintjük.

Amennyiben helyesen értelmezzük, akkor a zsűrit egyáltalán nem érdekli, hogy Ács Dániel hazugságai miatt a bíróság immár jogerősen is helyreigazításra kötelezte a 444.hu-t, sőt, ez a büszkeségre semmilyen alapot nem szolgáltató körülmény csak magabiztosabbá teszi őket. A témában született korábbi cikkünkben idéztük Hargitai Miklóst, a Magyar Úsjságírók Országos Szövetségének elnökét, aki szerint az újságíró csak baloldali lehet. A gondolatmenet folytatásáról lecsúszhattunk, pedig az olyasmi lehet, hogy valódi oknyomozó újságírást csak a Soros György pénzelte portálok hű munkatársai követhetnek el. Az csak sokadlagos szempont, hogy amit állítanak, az igaz-e.

Fotó: Youtube

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Boros Lajos, az "erkölcsi nulla", a "tégla" – Így lett a KISZ dalnokából a Hanglemezgyár cenzora

A Hálózat 2020 június 14.
Boros Lajos, a ma is népszerű "Lali király" a Danubius Rádiónál, Bochkor Gábor társaként lett igazán ismert. A hetvenes években még politikai csasztuskákat énekelt, olyan gyengén, hogy azt még az akkori sajtó is kritizálta. A KISZ egyik kedvence eredetileg mérnök volt, de olyan jól helyezkedett, hogy 1973-ban már ő is kimehetett a berlini VIT-fesztiválra. Egy másik rendszerkedvenc duó szerint Boros feljegyzéseket írt róluk, ők ezért nem mehettek a következő VIT-re, Kubába, holott Fidel Castro öccse is rajongott értük. Ők egyszerűen "téglának" nevezték Borost. Tény, hogy Boros jól helyezkedett, mert a Hanglemezgyárnál folytatta, ahol Bors Jenő és Erdős Péter befolyásos munkatársa lett. Galla Miklós szerint Boros "erkölcsi nulla" volt, és szándékosan gyereklemezként adta ki az albumukat. A ma már kevéssé ismert, de akkor nagyon népszerű Névtelen Nulla szerint nekik is Boros tartott be, legnagyobb sikereik idején nem adta ki a lemezüket, és később is C kategóriásak lettek. Boros Lajos ismeretlen története.

Háromgyermekes postáskisasszonnyal, a pártklub kalandos múltú sztárjával bukott le Jakab Péter

Exkluzív 2021 november 24.
Háromgyermekes édesanya Molnár Enikő, Jakab Péter kabinetfőnöke, akivel lebukott a Jobbik elnöke – tudta meg a PestiSrácok.hu. Hétfőn a Bors hozott hozott nyilvánosságra egy videofelvételt, amelyen az látható, hogy Jakab egy budapesti lakásnál várja a nőt, majd széttárt karokkal rohan elé, másnap reggel pedig nagy körültekintéssel, együtt is távoztak a lakásból. Az azóta megjelent cikkek szerint Jakab autója többször is ennél a lakásnál parkolt és olyan fotó is nyilvánosságra került, amelyen a Jobbik elnöke egy bőrönddel érkezik a lakáshoz. Kedden pedig arról írt a Bors, hogy bár Molnár Enikő letagadta, hogy Jakab ezúttal is nála töltötte az éjszakát, később úgy menekítették ki a politikust a lakásból. Jakab Péter persze tagad és perrel fenyeget mindenkit, azt próbálja elhitetni, hogy csak munkakapcsolat fűzi a kabinetfőnökéhez, és egész éjszakákon át csak dolgoznak.