Pesti Srácok

Kurdisztánba küldi a pénzt a terrorizmusért elítélt Kilic

Kurdisztánba küldi a pénzt a terrorizmusért elítélt Kilic

Saját alkalmazottjával küldeti Kurdisztánba le nem adózott bevételeit egy feljelentés szerint a terrorizmus miatt elítélt Hasan Kilic. Ezért többek között sikkasztásért és közokirat-hamisításért folyik nyomozás a hazánkban élő külföldi ellen, akinek a Helsinki Bizottság menekültstátust akar kiharcolni - írja a Magyar Idők.

A portál úgy tudja, kétrendbeli sikkasztás, költségve­tési csalás, a számvitel rendjének megsértése, valamint közokirat-hamisítás miatt jelentette fel egy állampolgár a Helsinki Bizottság pártfogását élvező, Törökországban terrorizmusért kétszeresen is elítélt, a hazánkban Hasan Kilic néven tartózkodó férfit. A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) a feljelentés egy részét átadta a lakóhely szerint illetékes szentendrei vá­rosi rendőrkapitányságnak, ahol a vizsgálati osztályon nyomoznak, vélhe­tően a sikkasztások ügyében.

Hasan Kilic néhány éve alapított egy betéti társaságot (bt.), amely Szentendrén gyorsbüfét üzemeltet. A cég közzétett és nyilvánosan hozzáférhető gazdasági adataiból látható, hogy eddigi működése alatt mindig veszteségesnek tüntették fel, holott szemmel láthatóan nagy a forgalma és tetemes a bevétele. Adót nem fizetnek, jelenleg is több millió forint tartozásuk van. Ugyanakkor a NAV-nál tett feljelentésben az áll: a cég egyik alkalmazottja Kilic megbízásából esetenként nagyobb összegeket utal a Western Unionon keresztül a törökországi Kurdisztánba, ismeretlen bankszámlákra. A feljelentő szerint ez sikkasztásnak minősül, hiszen az utalások azon értékesítések utáni összegek, amelyek után nem kerül sor számlázásra vagy bizonylat kiállítására, ahogy a bevételek nem kerülnek be a cég könyvelésébe.

Ugyancsak sikkasztás történhetett, amikor Kilic társaságába kültagként, a haszon megfelezése reményében betársuló magyar állampolgár cége által kifizetett nyolcmillió forint nem jelent meg Kilic bt.-jének pénzügyi elszámolásában. A pénz egy részéből a gyorsétkezde gépesítését kellett volna modernizálni, ám se a pénz, se a modernizált gépek nincsenek meg. Ezzel a cselekedettel Kilic a számvitel rendjének megsértését is elkövette. A költségvetési csalás úgy valósult meg, hogy a bt. beltagja (Kilic) számos esetben nem a valós bevételt és eredményt tüntette fel a cég számviteli nyilvántartásában, vagyis a társaság az áfa, valamint a társaságiadó-bevallási és -befizetési kötelezettségeinek sem az előírásoknak megfele­lően tett eleget.

PestiSracok facebook image

Végezetül Kilic a közokirat-hamisítást azzal követhette el, hogy olyan taggyűlési jegyzőkönyvet tett közzé, amelynek tartalma nem felel meg a valóságnak. A férfi csak papíron hívta össze a taggyűlést, ahol a jegyzőkönyv szerint ott volt a nyolcmillióval betársult kültag is, holott ő azt sem tudta, hogy taggyűlés van.

Az továbbra is rejtély, hogy a Helsinki Bizottság miért akar menekültstátust kiharcolni Hasan Kilicnek, akit, mint fentebb említettük, kétszer is terrorizmusért ítéltek el a hazájában. A férfi az ítéletek szerint büszkén vállalta, hogy a nemzetközi terrorszervezetek listáján szereplő Kurdisztáni Munkapárt tagja. A bírói verdikt azt is tartal­mazza, hogy Kilic fegyveres akcióban is részt vett. 2006-ban hamis papírokkal, migránsként szökött Magyarországra, és azóta próbál menekülti vagy oltalmazotti státushoz jutni, ám a Bevándorlási és Állampolgársági Hivatal eddig minden alkalommal elutasította a kérelmét.

Forrás: Magyar Idők; Fotó: 444 (A kép illusztráció.)

Ajánljuk még

Boros Lajos, az "erkölcsi nulla", a "tégla" – Így lett a KISZ dalnokából a Hanglemezgyár cenzora

A Hálózat 2020 június 14.
Boros Lajos, a ma is népszerű "Lali király" a Danubius Rádiónál, Bochkor Gábor társaként lett igazán ismert. A hetvenes években még politikai csasztuskákat énekelt, olyan gyengén, hogy azt még az akkori sajtó is kritizálta. A KISZ egyik kedvence eredetileg mérnök volt, de olyan jól helyezkedett, hogy 1973-ban már ő is kimehetett a berlini VIT-fesztiválra. Egy másik rendszerkedvenc duó szerint Boros feljegyzéseket írt róluk, ők ezért nem mehettek a következő VIT-re, Kubába, holott Fidel Castro öccse is rajongott értük. Ők egyszerűen "téglának" nevezték Borost. Tény, hogy Boros jól helyezkedett, mert a Hanglemezgyárnál folytatta, ahol Bors Jenő és Erdős Péter befolyásos munkatársa lett. Galla Miklós szerint Boros "erkölcsi nulla" volt, és szándékosan gyereklemezként adta ki az albumukat. A ma már kevéssé ismert, de akkor nagyon népszerű Névtelen Nulla szerint nekik is Boros tartott be, legnagyobb sikereik idején nem adta ki a lemezüket, és később is C kategóriásak lettek. Boros Lajos ismeretlen története.

Volt egyszer egy magyar maffiaháború - Húsz éve végezték ki Portik riválisát, Seres Zoltánt

Az alvilág titkai 2019 április 13.
Húsz évvel ezelőtt, 1999. április 12-én Tahitótfaluban, a nyílt utcán, az autójában gyilkolták meg az éjszakai életben korábban „Igazságosnak” nevezett Seres Zoltán vállalkozót. A motoros merénylők nemcsak vele, hanem olasz üzlettársával, Sforza Nazzarenoval is végeztek, aki néhány órával később, a kórházban hunyt el. A gyilkosok a fegyvert eldobták, majd elhajtottak a helyszínről. A kocsi az AK-47-es gépkarabélyból leadott, legalább 15-20 lövés után az egyik családi ház falába csapódott, és a támadást csak a hátsó ülésen ülő, majd sokkot kapó tolmács élte túl.