Pesti Srácok

62 kilogramm kábítószert találtak egy autóban az M1-es autópályán (Videóval)

A Nemzeti Adó- és Vámhivatal pénzügyőrei 62 kilogramm dizájnerdrogot találtak egy személyautóban, az M1-es autópályán – közölte a vámhivatal szerdán kora reggel. A NAV munkatársai vasárnap egy szerb rendszámú személyautót kísértek ki a forgalomból az M1-es autópálya 94-es kilométerénél, Ácsnál. A sofőr először megpróbált elmenekülni, de a megkülönböztető jelzést használó pénzügyőrök megakadályozták a szökést.

A járművet vezető férfi azt mondta, hogy bejelentenivaló árut nem visz magával. A szökési kísérlet miatt a pénzügyőrök tételesen átvizsgálták az autót.

A csomagtartóban lévő táskákban és bőröndben Rhinostop feliratú, összesen 62 kilogramm, kábítószergyanús, fehér tablettát találtak, amelyről a gyorsteszt megállapította, hogy az ecstasy.

A NAV munkatársai a megtalált kábítószert feljelentéssel átadták a rendőrségnek.

Az Országos Rendőr-főkapitányság kommunikációs szolgálata közleményében azt írta: a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda (KR NNI) "kábítószer-prekurzorral" visszaélés és kábítószer birtoklása megalapozott gyanúja miatt egy 30 éves szerb-magyar kettős állampolgárral szemben folytat nyomozást. A férfit gyanúsítottként hallgatták ki, bűnügyi őrizetbe vették és előterjesztették előzetes letartóztatásának indítványozását, amelyet kedden a Komáromi Járásbíróság elrendelt.

A nyomozást a KR NNI szakértők bevonásával folytatja - olvasható a rendőrségi közleményben.

PestiSracok facebook image

MTI, Vezető kép, videó: NAV médiatár

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!