Pesti Srácok

Bangóné miatt veszett kutyaként marja egymást az Együtt és az MSZP

Bangóné miatt veszett kutyaként marja egymást az Együtt és az MSZP

Viccnek nevezte Karácsony Gergely miniszterelnök-jelöltségét az Együtt budapesti elnöke. Pataki Márton az MSZP-Párbeszéd közös miniszterelnök-jelöltjét hibáztatja a koordinált indulás elmaradása miatt. Szerinte ugyanis Karácsony Gergely nem tud hatni a pártra, ha arról sem tudja meggyőzni az MSZP-t, hogy bizonyos körzetekben átengedjenek helyeket az Együtt esélyesebb jelöltjének javára.

Továbbra is elvárná az Együtt a többi baloldali párttól, hogy azokban a körzetekben, ahol szerintük az ő jelöltjük a legesélyesebb lépjenek vissza. A párt budapesti elnöke a koordinált indulás elmaradásáért Karácsony Gergelyt hibáztatja.

– jelentette ki Pataki Márton.

PestiSracok facebook image

Az Együtt továbbra is arra számít, az MSZP végül visszaléptetni Csepelen Bangóné Borbély Ildikót. A szocialisták azonban már döntöttek, saját képviselőjüket indítják. De, nem csak az MSZP, a DK sem hajlandó körzeteket átadni az Együttnek, még akkor sem, ha a párt az LMP, az MSZP és két független után ezúttal a Demokratikus koalíció jelöltjeit, Vadai Ágnest és Ráczné Földi Juditot ajánlja alig mérhető szavazótábora figyelmébe. Az LMP kifejezetten károsnak tartja az Együtt próbálkozásait.

– nyilatkozta Ungár Péter, az LMP elnökségi tagja.

A Nézőpont Intézet kutatásai szerint januárban a teljes felnőtt népesség körében az Együtt támogatottsága mindössze egy százalékot ért el. Ezek után érthető, hogy a párt mindenáron szövetségeseket igyekszik keresni, mert jelen állás szerint a parlamentbe jutáshoz szükséges 5 százalék elérése is reménytelennek tűnik.

ECHO TV, PS; Fotó: mszp.hu

Ajánljuk még

"Ki a faszom az a Szabó Pál?" - Az Echo Tv-ben lepleződött le a momentumos stílus

Magyar ugar 2017 március 10.
Élő adásban káromkodott, "kiafaszomozott" Soproni Tamás, a Momentum Mozgalom alelnöke, amikor tegnap az Echo Tv Napi Aktuális című műsorában vendégeskedett. Földi-Kovács Andrea műsorvezető gyakorlatilag a sarokba szorította Sopronit, akinek többször is az arcára fagyott a mosoly. Földi-Kovács Andrea kérdésére Soproni leszögezte, a Momentum nem fog bocsánatot kérni a vidékiektől, amiért párttagjuk, Mécs Imre egykori SZDSZ-es képviselő fia, Mécs János trágár írásban arról értekezett, hogy rühelli a vidékieket. Soproni szerint nincs miért magyarázkodniuk. Földi-Kovács Andrea a Momentum által korholt, leváltandó politikai elithez fűződő korábbi kapcsolatairól, valamint az új pártot mozgató, öreg kommunista háttéremberekről is kérdezte a Momentum alelnökét. Továbbra sem egyértelmű, hogy miből finanszírozza a mozgalom a működését és tevékenységét, valamint, hogy mit is akarnak valójában, hiszen az értékrendjüket firtató kérdésekre változatlanul gumifogalmakkal dobálóznak.