Pesti Srácok

Tuzson: az ENSZ migrációs tervezete kísértetiesen hasonlít a "Soros-tervre"

Tuzson: az ENSZ migrációs tervezete kísértetiesen hasonlít a "Soros-tervre"

A kormányzati kommunikációért felelős államtitkár szerint az ENSZ migrációról szóló, előkészítés alatt álló szerződéstervezetének bizonyos pontjai "kísértetiesen hasonlítanak a Soros-tervben foglaltakra".

Tuzson Bence pénteken az M1 aktuális csatornán azt mondta: ami napvilágot látott a tervezetből, az nem megnyugtató. Szavai szerint egy ENSZ-szintű migrációs "csomagról" van szó, amely a tagállamok felé jelentene elvárást, része lenne a határok "lebontása" és az illegális határátlépéshez kapcsolódó büntetőjogi szankciók enyhítése. Veszélyesnek nevezte, hogy a migrációt "emberi jogi megközelítésbe" helyeznék, tehát jogot adnának mindenkinek, hogy megválassza lakóhelyét a világban.

Kijelentette: a magyar kormánynak a magyar érdekeket kell képviselnie. Az a legfontosabb, hogy a magyar érdekeknek megfelelő dokumentum szülessen, ha nem ilyen lesz, akkor meg kell tenni a szükséges lépéseket - hangsúlyozta Tuzson Bence. Jelezte: ezek között lehet a kilépés is a tárgyalási folyamatból, erről a végső szöveg ismeretében dönt majd a kormány. A következő kormányülésre nyújt be előterjesztést a javaslatáról a külgazdasági és külügyminiszter, és a kormánynak ezt meg kell vitatnia.

Arra a kérdésre, hogy a tervezetnek mely pontjai kapcsolhatók az úgynevezett "Soros-tervhez", úgy válaszolt: a határátlépés megkönnyítése, a büntetőjogi szankciók enyhítése, az, hogy államoktól hatásköröket adnának át nem kormányzati szervezetekhez (NGO), szinte pontról pontra megfeleltethetők a "Soros-tervnek".

PestiSracok facebook image

MTI, Vezető kép: Horváth Péter Gyula/PS

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!