Pesti Srácok

A 20. század egyik bűne, hogy elválasztotta lovától a magyar embert

A 20. század egyik bűne, hogy elválasztotta lovától a magyar embert

A 20. század egyik főbenjáró bűne, hogy elválasztotta lovától a magyar embert - mondta Aradszki András, a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium (NFM) energiaügyért felelős államtitkára és a térség országgyűlési képviselője pénteken Simonpusztán.

A Simonpusztai Lovaspark fedett lovaglócsarnokának sajtótájékoztatóval egybekötött átadóján az államtitkár közölte: bíznak abban, hogy az új létesítmény segíti majd a szülőket a magyar hagyományok átadásában. Hozzátette: a Simonpusztai Nemzeti Lovas és Hagyományőrző Egyesület nem titkolt célja, hogy

A térség kormánypárti országgyűlési képviselője elmondta, hogy az egyesület fontos jótékonysági célokat is kitűzött maga elé, például azt, hogy a hátrányos helyzetű, nehéz anyagi körülmények között élő gyerekeknek is lehetőséget biztosít a lovaglás elsajátítására. Aradszki András kitért arra, hogy a simonpusztai egyesülethez hasonló civil szerveződésekre van szükség, mert ők a magyar nemzet érdekében tevékenykednek. Hozzátette, hogy a kormány ezután is támogatni fogja azokat a civil szervezeteket, amelyek az értékek megőrzésére és a hagyományok ápolására vállalkoznak.

PestiSracok facebook image
Simonpusztai Nemzeti Lovas és Hagyományőrző Egyesület

Korein László, a Simonpusztai Nemzeti Lovas és Hagyományőrző Egyesület elnöke elmondta, hogy a tavaly alakult szervezet célul tűzte ki az iskolai lovas oktatás elősegítését és az esélyegyenlőség megteremtését. Az egyesület elnöke szólt arról is, hogy a Magyar Lovas Egyesülettel és a szakminisztériumokkal együttműködve olyan képzési rendszert szeretnének kidolgozni, amely az egyes korosztályok képességeihez, az iskolai testnevelésórák időkeretéhez és a délutáni foglalkozásokhoz egyaránt igazodik.

Forrás: MTI, Vezetőkép (Illusztráció): Horváth Péter Gyula

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!