Pesti Srácok

A külügyminiszter követeli, hogy mondjon le az ENSZ emberi jogi főbiztosa!

A külügyminiszter követeli, hogy mondjon le az ENSZ emberi jogi főbiztosa!

Lemondásra szólította fel az ENSZ emberjogi főbiztosát Szijjártó Péter azzal összefüggésben, hogy Zeid Raad al-Husszein rasszistának és idegengyűlölőnek nevezte Orbán Viktor miniszterelnököt.

A külgazdasági és külügyminiszter az M1 aktuális csatorna csütörtöki műsorában úgy vélekedett: egyetlen nemzetközi hivatalnok sem beszélhet ilyen hangon egyetlen ország demokratikusan megválasztott vezetőjéről sem.

Egy ilyen nyilatkozat méltatlanná teszi a funkció betöltésére és az egyetlen járható út számára, ha lemond a posztjáról - tette hozzá.

Szerinte a főbiztos alapvető emberi joggá kívánja tenni a migrációhoz fűződő jogot, ami végzetes következménnyel járhat az emberek biztonsága szempontjából. Szijjártó Péter közölte, a magyar kormány nem ért egyet az ENSZ migrációs csomagjával, ami szerint a migráció egy pozitív, illetve megállíthatatlan folyamat, ezért - fogalmazott - felveszik a kesztyűt és megvívják a harcot.

PestiSracok facebook image

MTI, Vezető kép: KKM

Ajánljuk még

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.