Pesti Srácok

Teljesen beleőrült a Kósa-ügybe a balliberális sajtó

Teljesen beleőrült a Kósa-ügybe a balliberális sajtó

Egészen hihetetlen, milyen kétségbeesetten próbálnak belekapaszkodni a Kósa Lajost átverő csaló nő históriájába a magukat függetlennek és szakmainak beállító balliberális propaganda-médiumok. Sajtótörténeti pillanat, hogy szerdán szinte a teljes címlapjukat föláldozták a Kósa-sztorinak. A címlapverseny győztese a Simicska-féle Index lett, amely nem kevesebb mint tíz cikk címében szerepeltette a fideszes politikus nevét.

Minden szakmaiságot, gátlást, nívót félredobva kezeli az ellenzéki sajtó a Magyar Nemzet által kedden tálalt Kósa-féle örökösödési ügyet, amellyel portálunk két cikkben is foglalkozott már: lásd ITT és ITT. Jelen pillanatban két dolog tűnik biztosnak. Egy: Kósa Lajost csúnyán rászedte egy hírhedt szélhámos nő. Kettő: Kósa semmilyen pénzt nem kapott, nem kezelt, ezt senki sem állította, csupán a csaló nő egyoldalú nyilatkozata szól erről. Ennek ellenére a szokásos sumák sejtetésekkel, ügyes manipulációkkal a balliberális sajtó ezt próbálja az emberek fejébe ültetni. Az elmúlt nyolc év korrupciós mantrázásával kellően megágyaztak ennek. Korrupció gyanúja tehát föl sem vetődhet, de az ellenzéki sajtó minden paraszthajszálba belekapaszkodik, ami a kormánypártokat gyengítheti, és esetleg reményt adhat kedvenc balliberális pártjainak a hatalomba való visszakapaszkodásra. Ezért aztán szó szerint őrült módon elkezdték mantrázni, habosítani a témát. Annyira, hogy az már tényleg kínos. (Miközben valódi, kézzelfogható korrupciós ügyekkel, mint például a Czeglédy-botrány, szinte nem is foglalkoznak.)

Az Utolsó Szalmaszál-verseny versenyét címlap-kategóriában a szerdai napon az Index nyerte (lásd vezető képünket), amely ma délután mind a tíz vezető cikkét Kósának szentelte a címlapon, és mindegyikben szerepeltette a fideszes miniszter nevét. Még a politikus vécézéséről is cikket közöltek, ami a legújabb mélypontja a hazai bulvársajtónak.

PestiSracok facebook image

A második helyezést holtversenyben a 24.hu és a HVG.hu szerezte meg: mindkettő hatszor szerepeltette Kósa nevét a vezető hírei között. Egész szerdát tekintve pedig a HVG.hu 19 (!), a 24.hu pedig 18 cikkben foglalkozott délután hat óráig Kósa Lajossal. Bravó, és még egyszer: bravó!

Az MNO.hu és a 444.hu sem tétlenkedett: előbbi 17, utóbbi 15 cikkben tárgyalta az örökösödési sztorit 18 óráig (igaz, még nincs vége a napnak). Nehéz ehhez bármit hozzátenni. Talán csak annyit: nagy akarásnak tudjuk, mi szokott a vége lenni...

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!