Pesti Srácok

hvg.hu

Járványveszély idején fegyver felvásárlási láz történetével kelti a hangulatot a HVG és a Reuters

Csibra Tibor Magyar ugar 2020 március 25.
Alulról szerveződő forradalmat orrontott meg elképesztően bátor tényfeltáró oknyomozásában a Reuters, amikor a jelenleg apokaliptikus állapotok előtt álló Budapesten derítették ki, hogy többszörösére emelkedett az engedély nélkül tartható riasztófegyverek kereskedelmi forgalma. A szellentésre felkapaszkodott a hvg.hu is, amely szerint a jelenséget úgy kell értelmezni, hogy a magyaroknak elegük van a kormányból, és magukat fogják megvédeni, mert az állam erre már nem képes. A vakmerő riporterek megkérdeztek egy fegyverboltost, aki ötször annyi gázpisztolyt ad el jelenleg, mint korábban, portálunk érdeklődésére azonban a kereskedő nem akarta részletezni a nagyságrendeket, azt azonban elárulta: az utcákon hamarosan megjelenő megélhetési bűnözésre számít. Ha logikusan elemezzük, akkor egy fegyverboltosnak érdekében áll a pánikkeltés, hiszen megtöbbszörözheti a forgalmát, és ez ugyanúgy érdekében áll a liberális médiának is, amely politikai hasznot remélhet a fúzióból. Ha ezek az érdekkörök összefognak, akkor abból pedig hamar összeáll egy alternatív közhangulat. Az alternatívtól eltérő eredményt hozott a Nézőpont új kutatása, amelynek adatai szerint, pártszimpátiára való tekintet nélkül a magyarok kilencvennégy százaléka egyetért a koronavírus-járvány miatt elrendelt veszélyhelyzet meghosszabbításával.
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!